Головна Оріхівський край Копанівська сільська рада

Копанівська сільська рада

Оріхівського району Запорізької області

 

Копанівський сільський голова

Романенко Катерина Вікторівна

 

Копанівська сільська рада розташована за адресою: 70562, вул. Садова, 9-А, с. Копані, Оріхівський район, Запорізька область.

До сільської ради входить один населений пункт - Копані.

 

Копані – село, розташоване за 19 км від районного центру. Площа населеного пункту складає – 612 га, кількість населення станом на 01.01.2011 року – 482 чоловік, дворів – 171.

День села святкується – 14 серпня.

Сьогодні на території села знаходиться 17 підприємств сільськогосподарського виробництва, 4 підприємства торгівлі, одне поштове відділення, загальноосвітня школа І-ІІ ступенів (вчителів – 8, учнів – 28), сільська бібліотека, клуб, фельдшерський пункт.

В 1799-1801 роках на території сьогоднішнього села утворилися два хутори Копані – 1, Копані – 2. В 1851 році із двох хуторів утворилося село – Копані. Цей рік і є роком заснуванням села. Перші поселенці були з Оріхова і села Жеребець (тепер – село Кірове з 1939 р.). Історія походження назви села така: під час чумацтва ця місцевість знаходилась на головній «Чумацькій дорозі» Перекоп-Харків. Зупиняючись тут на відпочинок, питну воду добували з копанок (неглибокі колодязі). Від великої кількості копанок, хутори, а згодом і село стали називатися – Копані.

В 1875 р. в Копанях проживало 1948 чоловік, було землі – 4775 десятин. На території села кріпосне право було відсутнє, в ньому проживали державні селяни. В центрі села стояла кам’яна церква, збудована в1865 році місцевими жителями за їхній кошт, освячена 12 грудня (за старим стилем календаря) на ім’я Святителя Миколая.

За матеріалами Бердянського повітового земського зібрання відомо, що школу в селі було відкрито в 1868 році, в ній навчалось 25 хлопчиків (переважно діти заможних селян). Згодом великий період часу школа не працювала, внаслідок чого грамотність населення знизилась. Освіченими були піп, дяк, вчитель. І лише перед початком першої світової війни земством були збудовані три початкові школи.

Велика Жовтнева Соціалістична революція внесла корінні зміни в життя села. Земляк Онищенко Павло Іванович організував партійну групу та окремі п’ятірки активістів. Радянська влада в селі встановлена в 1918 році. Першим головою сільського ревкому був Проценко Тимофій Павлович, першим головою сільської ради - Бойко Гаврило Андрійович (роки життя: 1885-1971.) До складу Копанівської сільської ради в той час входили території: селища Мирний, Комсомольський, хутір Нестерянка, радгосп «Оріхівський».

В період Великої Вітчизняної війни із села на фронт пішли – 357 чоловік, не повернулися – 178 ч. Звільнили село від німецьких окупантів бійці 109 Гвардійської стрілецької дивізії 19 вересня 1943 року. Серед визволителів села був наш земляк - Д.Ф. Чаричанський.

4 жовтня 2010 року членами Запорізького історико-патріотичного пошукового центра «Бастіон» в селі здыйснене перезахоронення останків 166-ти солдат Радянської армії, які померли від ран в 110 окремому МСБ 109 Гвардійської СД.

З 1995-го року у селі почалася газифікація будинків. Станом на 01.01.2011р. природнім газом користуються жителі 102 будинків, сільська школа, фельдшерський пункт.

 

Склад працівників сільської ради:

Романенко Катерина Вікторівна - сільський голова

Звєрєва Неля Федорівна – секретар сільської ради

Ковалевська Вікторія Юріївна – спеціаліст ІІ категорії – бухгалтер

Назарчук Зоя Андріївна – спеціаліст ІІ категорії – землевпорядник.

 

Контактна інформація:

Секретар: Звєрєва Неля Федорівна, тел./ факс 49-5-47

 

Список депутатів сільської ради: