Головна Оріхівський край Новоандріївська сільська рада

Оріхівського району Запорізької області

Новоандріївський сільський голова

Левченко Олександр Якович

Новоандріївська сільська рада утворена в 1943 році. Сільська рада розташована за адресою : 70543, вул. Клименко, 23, с. Новоандріївка, Оріхівського району, Запорізької області.

До сільської ради входять два населених пункти, площа яких – 344,5 га, а саме. Новоандріївка, с. Щербаки.

Кількість населення на 01.01.2011 року – 674 чоловіки, дворів-244.

Новоандріївка - село, центр сільської ради. Розташоване за 10 км на південний захід від районного центру і за 7 км від залізничної станції ”Оріхівська”.

Площа населеного пункту складає-187,6 га.

Населення станом на 01.01.2011 року складає - 625 чоловік, а дворів - 216.

День села святкується 23 серпня.

Загальна площа території - 6974 га, з них - 5646 га, в. т. ріллі – 5717 га.

На території с. Новоандріївка знаходяться 17 підприємств сільськогосподарського виробництва, 7 суб’єктів малого підприємництва, поштове відділення, АТС, 3 магазини, кафе-бар.

Сьогодні в селі діє: Новоандріївський НВК “ Школа-сад” ( вчителів - 6, учнів –32; вихователів – 2,працівників – 4, дітей - 23); сімейна амбулаторія ( 4 працівників); бібліотека ( 1 працівник); сільський будинок культури ( 3 працівника)

Новоандріївка заснована в 1873 році . Існує декілька легенд про заснування села та його назви. Одна з них, що його заснували вихідці з містечка Оріхів і назвали за ім’ям першого поселенця Андрія Яковенка. А Ново - тому, що це було нове поселення. Друга – поселенцями з міста Оріхова і названа за ім”ям волосного писаря Андрія Стороженка.

20 травня 1890 року була відкрита перша початкова школа, яка існувала при церкві. Викладачем у цій школі був священик.

В 1918 році в селі була проголошена Радянська влада і обрано ревком, а в1920 році створено комітет незаможних селян. В 1926 році створена партійна організація, а в 1927 – комсомольський осередок.

Перша артіль “ Маяк” в селі заснована в 1930 році. В наступному році селяни об’єдналися в колгоспи “ Зоря” та “ Червоний жовтень”. Пізніше ці господарства разом з колгоспами Суворова та Кірова увійшли до колгоспу імені ХХ11 партз’їзду.

Велика Вітчизняна Війна була тяжким випробуванням для новоандріївців - 490 жителів воювали проти фашистських загарбників, з них 158 нагороджено орденами та медалями, 332 не повернулися з війни.

Серед десяти Героїв Радянського Союзу Оріхівщини – двоє з с. Новоандріївки. Це Клименко І. І. та Любименко М.М.

У центі села стоїть пам’ятник І.І. Клименку, відкритий в 1980 році та названа одна з центральних вулиць , пам’ятник , на якому 106 прізвищ загиблих земляків і 269 прізвищ тих, хто захищав село. В 1943 році, при відступі фашистів, село було повністю спалене.

В післявоєнний період село піднялося з руїн. Утворено колгосп імені ХХ11 партз’їзду . В колгоспі були такі виробничі ділянки : 3 молочно-товарні ферми, вівце комплекс, свиноферма, автогараж, 3 тракторні бригади, майстерня, механічний тік. Колгосп був учасником ВДНГ і був нагороджений дипломами 1 і 11 ступенів. 107 передовиків сільськогосподарського виробництва нагороджені орденами та медалями.

В 1967 році була споруджена восьмирічна школа, ФАП, СБК, будинок побуту, магазини, відділення зв’язку, АТС.

Колгосп існував до 1996 року.

Загальна площа території - 6974 га, з них - 5646 га, в. т. ріллі – 5717 га.

Земля розпайована і стала власністю колишніх працівників. На орендованій у селян землі працює 17 сільськогосподарських підприємств, з них 8 фермерських господарств.

Щербаки – село, підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 12 км від сільської ради та за 30 км від районного центру. Перетинає територію села дорога Оріхів – Василівка.

Площа населеного пункту складає-157,8 га.

Населення станом на 01.01.2011 року складає - 49 чоловік, а дворів - 28.

День села святкується 23 серпня.

Левченко Олександр Якович – сільський голова

Тищенко Наталія Миколаївна – секретар ради