Головна Оріхівський край Новоданилівська сільська рада

Новоданилівська сільська рада

Оріхівського району Запорізької області

 

Новоданилівський сільський голова

Іващишин Сергій Миколайович

Новоданилівська сільська рада утворена в 1930 році, розташована за адресою: 70505, Україна, Запорізька область, Оріхівський район, село Новоданилівка, вулиця Хрусталькова 100.

Площа населеного пункту складає 61,671 га. Кількість населення станом на 01.01.2011 року – 909 чоловік, дворів -329.

Село Новоданилівка – центр сільської ради. Розташоване за 5 км від районного центру.

 

Склад працівників сільської ради:

 

 

Контактна Інформація: 

Сільський голова:Іващишин Сергій Миколайович, телефон 40–447

Секретар сільської ради: Пидорич Наталія Яківна, телефон/факс 40-469

 

Список депутатів сільської ради:

 

 

 

Село Новоданилівка виникло у 1879 році, після падіння кріпосного права в Росії. Основна частина жителів походить з державних селян с. Мала Токмачка і м. Оріхова. Перший житель Данило Дейнега поселився і заснував свій хутір на південному підвищеному березі річки Конка 1887 року. Від імені першого жителя походить і сучасна назва села – Новоданилівка.

На території села були стоянки чи поселення первісних людей про що свідчить розкопане в 1965 році поодиноке захоронення людини періоду переходу від кам’яного до бронзового віку, яке було знайдене учнями загальноосвітньої школи

1929 році було організовано перший колгосп «Червоний лиман». Першим головою цього колгоспу був Омелян Хомич Прохода. 1930 році на території села було організовано ще три колгоспи, які пізніше об’єдналися в один колгосп імені «Чапаєва» і установлено пам’ятник Чапаєву біля приміщення адмінбудинку.

В 1941 році на території села формувалася 226 Стрілецька дивізія.

В 1943 році штабом партизанського руху було висаджено десант в складі 6 осіб: Хрустальков О.В., Юдинцова О.І., Гузанов І.В., Жукова А.Г., Губарєва Є.І.,Василина М.І., під командуванням Хрусталькова Олександра Володимировича для проведення диверсійних і розвідувальних дій на станції «Оріхівська», 5 з яких в нерівному бою з німецько-фашиськими загарбниками загинули. Один з них Василина Михайло Іванович продовжував боротьбу в підпільній організації «Щит».

На честь відважних парашутистів на території села було розміщено меморіальний комплекс, а на честь Хрусталькова О.В. було названо вулицю и парк.

18 вересня 1943 року село було звільнено від загарбників. І тому 18 вересня вважається днем села.

На території Новоданилівської сільської ради знаходиться:

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів заснована в 1887 році, яка вважається однією з найстаріших в Запорізькій області (вчителів 11, учнів 78 станом на 01.01.2011 року);

Сільська бібліотека керівник провідний бібліотекар – Гушер Валентина Іванівна. При бібліотеці діє ветеранський клуб «Спогад» (налічує 20 осіб);

Фельдшерсько-акушерський пункт: Завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом – Самойлик Валентина Василівна, сімейний лікар Муравицька Марина Вікторівна, молодша медична сестра Вергун Світлана Григорівна.

Новоданилівський сільський клуб (2 особи): Завідуюча сільським клубом – Бондаренко Антоніна Петрівна, прибиральниця Сідельник Наталія Петрівна.

В 2011 році було відкрито музей с.Новоданилівка завідуюча Довгаль Валентина Дем’янівна.

На території сільської ради знаходиться 4 об’єкти торгівлі.

Працює 2 підприємства ТОВ СГП «Данко» і СГП «Агротех», які спеціалізуються на вирощуванні зернових культур. На підприємствах зайнята частина населення.

На території сільської ради знаходиться 4 пам’ятники, 1 парк.