Головна Оріхівський край Новоіванівський старостинський оруг

АНДРУСЄВА Алла Миколаївна,

виконуюча обов'язки старости

сіл Новоіванівка, Кущеве, Дружне,Дудникове

Новоіванівська сільська рада Оріхівського району Запорізької області утворена в 1918 році. У грудні 2016 року увійшла до складу Комишуваської об'єднаної територіальної громади, ставши старостинським округом Комишуваської селищної ради.

Обов'язки старости округу виконує колишній сільський голова за адресою: 70513, вул.Шарова, 39, с.Новоіванівка, Оріхівський район, Запорізька область.

До округу входить 4 населених пункти, площа яких – 536 га , а саме: Новоіванівка, Кущеве, Дружне, Дудникове.

Кількість населення на 01.01.2011 року - 875 чоловік, дворів - 336.

Новоіванівка – село, центр округу. Розташована за 45 км від районного центру. Площа населеного пункту складає 328 га.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 744 чоловік, а кількість дворів -268.

День села святкується 09 жовтня.

На території Новоіванівки знаходиться одне поштове відділення, АТС, 15 підприємств сільськогосподарського виробництва, 3 підприємства торгівлі, православна церква.

Сьогодні в селі Новоіванівка діє загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа (вчителів - 11, учнів -75), комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад «Червона шапочка» ( вихователів -4, дітей – 42) , бібліотека, амбулаторія загальної практики сімейної медицини ( 9 працівників), сільський клуб, амбулаторія ветеринарної медицини.

Як свідчить історія, восени 1865 року в день Івана Богослова із села Жеребець (Кірово) прибули члени із 80 родин на Велику Комишуваську балку. Священник відправив службу на місці поселення і дав назву селу – Новоіванівка. Але при тяжкому фінансовому становищі селяни змогли побудувати восени тільки 4 землянки, а весною 1866 року переселилися ще 76 селянських родин.

Нелегким було життя в Новоіванівці. Будиночки будували убогі. У 1896 році була відкрита трьохкласна церковно-приходська школа , яка ще й була доступна одиницям.

В кінці 1917- початку 1918 років йшла боротьба за встановлення радянської влади. В січні 1918 року в Новоіванівці було створено революційний комітет, головою якого був Грабко Левко Іванович, а восени1918 року була створена сільська рада. Цей період для села був дуже важким - неодноразово мінялась влада, неодноразово відбиралась земля у селян. Через Новоіванівку пройшли німецькі загарбники, денікінська кіннота, махновці. Від рук банди Махна загинули голова сільської ради Коломієць Петро Гнатович- його було повішено на майдані, а замісника голови Іванченко Аріона Єгоровича порубано шаблями.

У 1927 році почали створюватися товариства по спільній обробці землі. Їх налічувалось 11 товариств. В 1929 році в Новоіванівці утворився колгосп ім..Карла Маркса, в 1930 році із 4 товариств спільної обробки землі утворився колгосп імені Леніна , який діяв до 2000 року. Колгосп імені Леніна в 1958 році був учасником сільськогосподарської виставки в Москві і одержав Медаль Виставкому за високі досягнення у вирощуванні зернових, соняшнику, овочів і фруктів, за високі надої молока.

В роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 230 чоловік, 154 із них не повернулося, до Німеччини було вигнано 45 хлопців та дівчат, 4 з них не повернулося.

В селі Новоіванівка у братній могилі поховано 33 солдати, які загинули при визволенні села , 15 із них – невідомі.

Кущеве – село, розташоване за 40 км від районного центру.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 153 чоловік, дворів 56.

На території с. Кущеве знаходиться 2 фермерських господарств.

Дружне – село , розташоване за 54 км від районного центру.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 6 чоловік, дворів 6.

Дудникове – село , розташоване за 52 км від районного центру.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 6 чоловік, дворів 6.

телефон 06141-62-1-31.