Головна Оріхівський край Новотроїцький старостинський округ

Олена Василівна,

виконуюча обов'язки старости

сіл Новотроїцьке, Блакитне, Веселе, Жовта Круча, Новорозівка, Славне

Новотроїцька сільська рада утворена в 1921 році. У грудні 2016 року увійшла до складу Комишуваської об'єднаної територіальної громади, ставши старостинським округом Комишуваської селищної ради.

Обов'язки старости округу виконує колишній Новотроїцький сільський голова за адресою: 70515, вул. Леніна, 49 а, с. Новотроїцьке, Оріхівський район, Запорізька область. Загальна площа території – 9867га

До округу входить 6 населених пунктів, площа яких становить – 585га, а саме: Блакитне, Веселе, Жовта Круча, Новорозівка, Новотроїцьке, Славне.

Кількість населення на 01.01.2011року – 1010 чоловік, дворів -361.

Новотроїцьке – село, центр округу, розташоване за 38 км від районного центру. Площа населеного пункту складає 222.6 га.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 298 чоловік, а кількість дворів – 116.

На території Новотроїцького знаходиться відділення поштового зв’язку, АТС, магазин, 6 сільськогосподарських підприємств, фельдшерський пункт (2 працівника), сільська бібліотека, сільський будинок культури.

Село Новотроїцьке утворене в 1870 році на широких степових просторах, вихідцями із села Жеребець ( нині Кірово). Назва Новотроїцьке походить від слова «троїця» так, як село рахувалося третім хутором відділеним від села Жеребець. Перші поселенці були: Лобурець Семен, Коцюба Федір, Яланський Іван. З приходом поселенців населення розшарувалося на багатіїв, середняків і бідне селянство. Вищим виконавчим органом була сільська управа. В 1900-1903роках село забудувалося добре. Було побудовано школу, магазин ( власник Дубовик Михей)

В 1905 році спалахнули бунти, насувалася буржуазно-демократична революція.

В 1917році в селі переважала селянська біднота по найму кулаків.

В селі були великі багатії: Кравець Захар, Кравець Парфен.

В 1917 році революційну діяльність в селі Новотроїцьке проводив Щербина Павло Ісакович. Він організував добровольців в Червону Гвардію (20 чоловік), яка організувалася в м. Запоріжжя.

В 1919році був останній бій Червоної Армії з Денікіним біля с. Новотроїцьке, де загинув командир Червоної Армії Т. Сусликов ( похований на сільському кладовищі, встановлено пам’ятник)

В 1920році в село заходив загін Червоної Армії «Камишенський полк» з С.М.Будьонний, полк проводив мобілізацію коней.

Світова та громадянська війна зруйнувала господарство, село збідніло, земля селян погано оброблялася, розпочався голод.

В 1923 році наділено землю по дві десятини на душу, розпочалося розшарування селян.

В 1928 році колективізація зітерла різницю між середняком і бідняком. Організовано СОЗ «Нова Думка», зростала економіка села, з’явилися автомашини, видавали по 3 кг хліба на трудодень. Згодом організовано колгосп «Нова Думка». Першими вступили до колгоспу бідняки: Авраменко Василь, Василенко Давид, Шевченко Федір.

Активну участь в організації колгоспу приймав Бабич Микола Юхимович, який на той час був головою сільської Ради, був першим комуністом на селі.

На початку Великої Вітчизняної війни 1941року 117 жителів стали до лав захисників.

3 жовтня 1941року село Новотроїцьке було окуповане німецькими фашистами, розстріляні пам’ятник В.І.Леніну, пограбовано магазин, квартиру сільського голови Музиченько М.М., який був відправлений в концтабір.

У вересні 1943 року село визволено від ворогів Радянською Армією.

Після війни трудівники села приступили до мирної праці, швидким темпом зросла економіка села, придбано автомашину, закуплено коней, сільськогосподарський інвентар.

В 1950 році утворено колгосп ім. Кірова. в селі працювала школа, сільський клуб, магазин, дитячі ясла.

Блакитне – село, розташоване за 25 км від районного центру.

Площа населеного пункту складає 40.1 га

Населення станом на 01.01.2011року складає 63 чоловіка, а кількість дворів -29.

Веселе – село, розташоване за 28 км від районного центру.

Населення станом на 01.01.2011року складає38 чоловік, а кількість дворів-18.

Жовта Круча – село, розташоване за 26 км від районного центру.

Площа населеного пункту складає 85.0га.

Населення станом на 01.01.2011року складає 298 чоловік, а кількість дворів-101.

На території села Жовта Круча знаходиться 3 фермерських господарства, Жовтокручанська ЗОШ І-ІІст (13 працівників), фельдшерський пункт (2 працівника), відділення поштового зв’язку (3 працівника), АТС, сільський будинок культури (3 працівника), сільська бібліотека, магазин.

Новорозівка – село, розташоване за 41 км від районного центру.

Площа населеного пункту складає 142.2га.

Населення станом на 01.01.2011року складає 235 чоловік, а кількість дворів – 74.

На території села Новорозівка знаходиться фельдшерський пункт (2 працівника), магазин.

Славне – село, розташоване за 27 км від районного центру.

Площа населеного пункту складає 47.1га.

Наслення станом на 01.01.2011року складає 78 чоловік, а кількість дворів – 23.

телефон 66-1-44; тел../факс 661-30