Головна Оріхівський край Омельницький старостинський округ

Омельницький старостинський округ

Преображенської сільської ради Оріхівського району Запорізької області

 

Омельницька сільська рада утворена в 1954 році. У 2015 році увійшла до складу Преображенської об'єднаної територіальної громади, ставши складовою частиною Преображенської сільської ради.

До сільської ради входило чотири населених пункти, площа яких-392,3 га, а саме: Омельник, Свобода, Широке, Червоний Яр. Кількість населення на 01.01.2011 року-703 чоловік -400 дворів. Зараз вони входять до складу старостинського округу.

Староста - Трипольський Павло Миколайович.

Омельник - село, центр округу.

Розташований за 11 км. від районного центру. Площа населеного пункту складає 209,4 га. Населення станом на 01.01.2011 року складає - 483 чоловіка, кількість дворів - 186.

День села святкується 19 вересня.

На території Омельника знаходяться одне поштове відділення, АТС, АЗС, три підприємства торгівлі, ТОВ «Агротех», чотири фермерських господарства, Православна церква.

Сьогодні в селі Омельник діє загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, де працює 22 - вчителя, 103 -учня. Одна бібліотека, один фельдшерсько-акушерський пункт - два працівника, які обслуговують населення, одна ветлікарня – три працівника, один сільський будинок культури.

На обох берегах річки Жеребець розкинулося мальовниче село Омельник.

Наче від усіх вітрів сховалося воно в невеличкій долині. Сюди було переселено «державне» село Омельник, що складалося з державних селян Полтавської губернії.

Назване за назвою села, звідки прибули переселенці. Назва походить від Омели (рослини). Дата утворення села кінець ХVІІІ століття. З давніх часів природні багатства краю приваблювали до себе людей, так як тут можна було займатися землеробством, скотарством, полюванням та рибалкою. Скотарство залишалося головною доходною галуззю сільського господарства Омельника, тут розводили крупну рогату худобу, коней і овець. В землеробстві переважав зерновий напрямок. Розвивалось ковальське ремесло.

В роки революції ( 1905) в селі склався осередок людей, які були дуже незадоволені існуючими порядками, царською владою і мріяли про краще життя для себе, та для своїх дітей.

В роки колективізації на території села утворюються колективні господарства.

Віроломний напад на нашу країну порушив мирну працю хліборобів. Всі дорослі пішли на фронт. В жовтні 1941 року село було окуповано фашистами. Окупація тривала до вересня 1943 року. На фронтах Великої Вітчизняної війни захищали Батьківщину 296 місцевих жителів, з них 82 удостоєні орденів і медалей СРСР.

 

село Свобода. 

Площа населеного пункту – 46,4 га.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 58 чоловік, а кількість дворів-29.

День села святкується 19 вересня.

На території села знаходиться один фельдшерсько-акушерський пункт, який обслуговують –два працівника.

 

село Широке.

Площа населеного пункту - 74,7 га.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 69 чоловік, а кількість дворів-39.

День села святкується 19 вересня.

На території села знаходяться чудові квітучі сади. ТОВ «Аврора» спеціалізується на вирощуванні фруктів, продовжуючи справу Героя Соціалістичної праці Єфіменка Андрія Сергійовича, який присвятив все своє життя улюбленій справі.

 

село Червоний Яр.

Площа населеного пункту -61,8 га.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 86 чоловік, а кількість дворів-86.

День села святкується 19 вересня.