Головна Оріхівський край Преображенська сільська рада

Преображенська сільська рада

Оріхівського району Запорізької області

  

Преображенський сільський голова

Сідун Володимир Анатолійович

 

Преображенська сільська рада утворена в 1926 році. У 2015 році стала центром Преображенської об'єднаної територіальної громади, об'єднавши у складі  Преображенської сільської ради колишні Вільнянську, Микільську, Новоселівську та Омельницьку сільські ради.

Сьогодні до складу сільської ради входять села Преображенка, Васинівка, Червона Криниця, Вільнянка, Василівське, Обще, Микільське, Новосолошине, Тимошівка, Новоселівка, Єгорівка, Омельник, Свобода, Червоний Яр, Широке

Сільська рада розташована за адресою: 70545, вул. Преображенська,3, с. Преображенка, Оріхівський район, Запорізька область.

Сьогодні в с. Преображенка є навчально-виховний комплекс «Школа – дитсадок».

В школі нараховується 28 учителів, учнів 242; в дитячому садочку – 35 дітей, вихователів – 2, помічників вихователів – 2.

Село Преображенка розташоване на правому березі р. Конка за 3 км від районного центру. Через нього проходить автомагістраль Запоріжжя-Донецьк.

Весною 1772 р. в Балці Карпатій козак Лиско заснував поселення. Восени цього ж року він запросив до себе на проживання із Батурина Чернігівської губернії своїх рідних і знайомих. В 1795 році населення почало клопотання про будівництво церкви в ім’я Преображення Господнього. Звідси походить і назва села і 03 листопада 1797 року церква була освячена. Вказується, що раніше село називалося Литовське. Можливо, на цьому місці була частина Микитської фортеці, а на кордоні служили солдати-литовці. Але після будівництва церкви Преображення Господнього село назвали Преображенка.

Землі було багато. Проте землю не орали, а використовували під випас овець. Лише згодом почало переважати землеробство. Але 1878 і 1880 роки були неврожайними. В 1881 році урожай був середній. Кількість худоби скорочувалася. Зростали ціни на землю. Збільшилась купівля-продаж землі.

Селяни жили дуже бідно. Кожен тягнувся на своє господарство, худобу, для того , щоб прогодувати свою сім’ю, бо землі було мало.

В 1912 році був великий неврожай, який вплинув на матеріальне становище населення.

В грудні 1917 р. в с. Преображенка створилась більшовицька організація під керівництвом Захарченка, членами якої були Авраменко Г.І., Палубінський Т.В., Коломієць Н.А. та інші.

8 квітня 1918 Преображенку захопили айстро-німецькі війська, які господарювали до кінця 1918 року.

В середині червня 1919 р. Преображенка була захоплена денікінцями. До середини 1921 р. село було визволено.

Люди приступили до відновлення села і в 1924 році воно було відновлене. Створювалися кооперативні товариства. В 1926 р. головою сільської ради був Осауленко Петро. Він був першим організатором колгоспу на селі.

В 1929 р. головою сільської ради став Палубінський Василь Тихонович.

Було створено 5 колгоспів. Великих збитків приніс голодомор 1932-1933 р.

В кінці вересня 1941 р. село було окуповане фашистами. Німці встановили «новий порядок». Але ніхто із жителів не підкорявся їм і їхнім порядкам. До Німеччини було вивезено 240 чоловік. Були спалені житлові будинки, школа, бібліотека, магазин, колгоспна комора, вигнали з села 200 колгоспників.

На початок Великої Вітчизняної війни 690 жителів Преображенки стали до лав захисників Вітчизни.

19 вересня 1943 року Преображенку визволяли гвардійці 12-ої Донської козачої кавалерійської Червонопрапорної Корсунської ордена Кутузова дивізії.

А 20 вересня 1991 р. в Преображенці відбулося відкриття пам’ятного знака на честь 12 Гвардійської Донської козачої кавалерійської дивізії. На відкритті були присутні Скоморохов Іван Георгійович, Шибанов Микола Дмитрович, Галушко Василь Михайлович.

 

Преображенка – село, центр сільської ради

Площа населеного пункту складає 603,9га.

Населення станом на 01.01.2011 року складає 3619 чоловік, а кількість дворів – 1318.

День села святкується 19 вересня.

На території с. Преображенка знаходяться 17 фермерських сільськогосподарських господарств

 

Склад працівників сільської ради:

Сідун Володимир Анатолійович – сільський голова

 

 

Контактна інформація:

Сільський голова Сідун Володимир Анатолійович телефон 41-564; тел./факс 41-564.

Секретар Осіпова Наталія Іванівна, телефон 41-230.

 

Список депутатів сільської ради: