Головна Новини

З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!

п'ятниця, 08.05.2020 10:54 Переглядів: 164

Дорогі ветерани, шановні жителі району!

Депутатський корпус і виконавчий апарат Оріхівської районної ради щиро вітають Вас з Днем Перемоги!

У світовій історії є події, що навіки залишаються в пам’яті та серцях людей. Саме такою подією є великий історичний день національної слави і пам’яті – День Перемоги, який єднає усі покоління, переповнює спільними почуттями радості і смутку. 75 роки віддаляють нас від тієї пори, коли відлунали останні залпи найбільшої трагедії в історії людства. Але подвиг переможців безсмертний.

 

У ці травневі дні в кожній родині Оріхівщини згадують тих, хто не повернувся з тієї страшної війни, хто помер вже в мирний час. Вічна пам’ять усім, для кого битва за Батьківщину стала кроком у безсмертя! Усі покоління довіку, в доземному поклоні, будуть дякувати всім, хто зброєю чи працею наближав Перемогу. 

 

Сьогодні ми вшановуємо всіх, хто загинув на фронтах Другої світової війни, тих, хто віддав життя за незалежність, державний суверенітет і територіальну цілісність України. Ми вшановуємо героїв минулих часів і нинішніх захисників Вітчизни. Ми згадуємо всіх жертв війни, ми згадуємо трагедію та гуманітарну катастрофу, що коштувала життя мільйонам людей, завдала непоправних втрат.

 

Шановні ветерани, земляки! Вітаємо вас зі святом Перемоги! Хай береже усіх нас Бог на нашій щедрій, благодатній землі! Миру вам, щастя, благополуччя, міцного здоров’я і родинного затишку, довгих років життя, добра та щасливої долі!

Голова районної ради                                                    Каріна Дудніченко

Докладніше

понеділок, 04.05.2020 15:23 Переглядів: 284

Спадкування кредитних зобов»язань.

Алгоритм дій кредиторів після відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1218 ЦКУ до складу спадщини входять як права так обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Виходячи із змісту статті 1281 ЦК законодавець допускає два способи пред’явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців:

- безпосередньо до спадкоємців;

- опосередковано - через нотаріуса за місцем відкриття спадщини, а за межами України – через консула.

Обрання певного способу є правом кредитора і здійснюється ним на власний розсуд.

Відповідно до Порядку претензії кредитора визначені однією з підстав заведення нотаріусом спадкової справи (пп.2.1 п.2 глави 10 розділу ІІ Порядку).

 

Докладніше

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

п'ятниця, 24.04.2020 11:15 Переглядів: 179

З 1 квітня проведено автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

 

 

З 1 квітня поточного року Головним управлінням Пенсійного фонду в області проведено автоматичний перерахунок пенсій тим пенсіонерам, які після виходу на пенсію продовжували працювати.

Перерахунок проведено без додаткового звернення тим особам, які станом на 1 березня набули право на проведення перерахунку, а саме:

- якщо після призначення (попереднього перерахунку) пенсії особа працювала чи продовжує працювати та має не менш як 24 місяці страхового стажу;

- якщо після призначення (попереднього перерахунку) пенсії особа працювала чи продовжує працювати, але має менш ніж 24 місяці страхового стажу, але від дати призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло 2 роки.

Крім цього, було перевірено, який перерахунок більш доцільно провести пенсіонерам: із урахуванням стажу або з урахуванням і стажу і заробітної плати (якщо особа має не менш як 24 місяці страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії).

Право на такий перерахунок пенсії визначено з урахуванням даних про страховий стаж, які містяться в системі персоніфікованого обліку станом на 1 березня 2020 року. Обчислення страхового стажу, що дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше за день, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (чи попереднього перерахунку) пенсії.

Зазначений перерахунок пенсій проведено громадянам, які отримують пенсію за віком чи по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсіонерам, які одержують пенсію за вислугу років, такий перерахунок здійснено за умови, що вони досягли встановленого законом пенсійного віку.

Так, перерахунку в нашій області підлягало 50,8 тис. пенсій, з них збільшено пенсії 24,6 тис. запорізьким пенсіонерам. Середній розмір підвищення становить 148,59 грн.

Виплата пенсій у квітня поточного року проводиться з урахуванням підвищених розмірів пенсій.

І надалі такі перерахунки будуть проводитись автоматизованим способом щороку кожного 1 квітня.

 

Головне управління

Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 

 

Докладніше

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

п'ятниця, 24.04.2020 11:14 Переглядів: 130

З 1 квітня підвищено пенсії 80-річним особам

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020

№ 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» з 1 квітня збільшено пенсії особам, які досягли 80 та більше років.

Головне управління в Запорізькій області провело відповідний перерахунок.

Щомісячну компенсаційну виплату у розмірі 500 гривень отримали ті особи, у яких розміри пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, менше ніж 9205,19 грн. - розмір середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2019 рік.

Щомісячна компенсаційна виплата особам, які отримують пенсію та досягли 80-річного віку після 1 квітня, встановлюється і виплачується з дати досягнення зазначеного віку.

У разі, коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсії, призначені за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу 25 років у чоловіків та 20 років у жінок, розмір їх пенсійної виплати не досягає 2600 грн., таким особам встановлено доплату до зазначеного розміру.

За результатами проведених перерахунків в Запорізькій області отримали підвищення до пенсій за додатковими відомостями понад 72 тис. осіб, яким виповнилось 80 та більше років. В середньому сума підвищення склала

515,73 грн.

 

 

Головне управління

Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 

 

Докладніше

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

п'ятниця, 24.04.2020 11:09 Переглядів: 120

У квітні буде забезпечено виплату одноразової грошової допомоги

у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 у сумі 1 тисяча гривень

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020

№ 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 у квітні буде забезпечено виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 1 тисяча гривень у разі, якщо розмір пенсійної виплати, призначеної за будь-яким пенсійним Законом, не перевищує 5000 грн. станом на 1 квітня поточного року.

 

 

Головне управління

Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 

 

Докладніше

З ВЕЛИКОДНЕМ!

п'ятниця, 17.04.2020 10:01 Переглядів: 97

Шановні мешканці Оріхівщини!

 

Щиросердечно вітаю вас із світлим та величним святом Христового Воскресіння.

 

Нехай у ваших серцях оселиться радість і душевний спокій, віра у перемогу добра над злом, надія та любов.

 

На Великдень міцніє наша віра у краще майбутнє, торжество істини та справедливості, а душа і серце стають відкритими для добра, благодаті та очищення.

 

Бажаю вам і вашим родинам у ці весняні дні відчути щедроти української землі та родинне тепло.

 

Нехай Господь дарує вам любов, радість, мир та злагоду. Нехай здоров'я, добробут та успіхи у добрих справах стануть вірними супутниками вашого повсякденного життя!

 

 

Голова районної ради                                      К.В.Дудніченко

Докладніше

УВАГА!Інформує відділ «Оріхівське бюро правової допомоги» Запорізького місцевого центру з надання БВПД

п'ятниця, 10.04.2020 09:13 Переглядів: 128

 

 Посилення заходів безпеки щодо запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої 
коронавірусом 
SARS-CoV-2.

6 квітня 2020 року вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України від 02.04.2020 року № 255 щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. № 211.

Даною постановою передбачено посилення заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

з 6 квітня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на всій території України додатково забороняється:

- перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;

- переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;

- перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;

- відвідування закладів освіти її здобувачами;

- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;

- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

- проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

Отже, виходити з дому треба лише за гострої потреби, заздалегіть переконавшись, що у Вашій кишені лежить паспорт чи хочаб будь-який інший документ, який посвідчує особу, а на обличчі одягнена захисна маска. Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину і хочемо нагадати, що вона не маленька, а саме штраф від 17000 до 34000 грн. Контроль за дотриманням правил карантину в громадських місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

Оскільки передбачено, що в громадських місцях ми маєте бути в масці чи респіраторі, хотілося б зазначити, що громадське місце це частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Тому ми рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Крім того, люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони проживають.

Та що ж робити якщо літні люди не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.

    Дотримуйтесь правил карантину та по можливості допоможіть літнім людям, бережіть себе та своїх близьких.

Відділ «Оріхівське бюро правової допомоги» Запорізького місцевого центру з надання БВПД бажає Вам 36,6 та позитивного настрою, а також нагадує, що правові консультації здійснюються з дотриманням профілактичних заходів для запобігання інфікуванню. Консультація клієнтів здійснюється в телефонному режимі (за тел. (06141)4-31-54)), електронною поштою - orikhivske@legalaid.zp.ua та в режимі онлайн у мережі Facebook – Елена Назаренко. 

 

 

 

 

Докладніше

ПРИВІТАННЯ ЗІ СВЯТОМ 8БЕРЕЗНЯ

четвер, 05.03.2020 09:03 Переглядів: 142

Шановні, дорогі, прекрасні, чудові, кохані жінки! 

 Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята – 8 Березня! 

 Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ   злагоду, добро і любов. Бажаю Вам завжди бути щасливими, здоровими,   оточеними ніжністю і турботою. Нехай Вас завжди супроводжує впевненість   у завтрашньому дні! 

 

 

З повагою,

Голова районної ради                                                 Каріна Дудніченко

 

 

Докладніше

ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ

середа, 12.02.2020 08:32 Переглядів: 167

Постійна комісія з фінансово-економічних питань та бюджету розглянула звіт про виконання районного бюджету за 2020 рік.

Зібравшись на робоче засідання 11 лютого 2020 року під головуванням Ірини Дроздової, депутати М.П. Курельчук, О.В. Салогуб, В.М. Бородай, уважно розглянули звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік та зміни до районного бюджету на поточний рік. Також депутати заслухали головного лікаря КНП «Оріхівської багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Оріхівської районної ради Бєлову Н.А. з інформацією про проєкт фінансового плану комунального некомерційного підприємства на 2020 рік та інші нагальні питання, які будуть розглядатись на засіданні позачергової сесії районної ради 14 лютого 2020 року.

 

Докладніше

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

вівторок, 04.02.2020 16:22 Переглядів: 195

У п′ятницю, 7  лютого 2020 року, відбудеться пряма  телефонна лінія , під час якої на запитання громадян відповідатиме начальник управління юридичного забезпечення діяльності Запорізької обласної ради Мороз Єгор Олегович.

 

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508.

Всі дзвінки безкоштовні

Докладніше