Головна Новини ЗВІТ ПРО РОБОТУ ОРЦСССДМ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2017 РОКУ

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ОРЦСССДМ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2017 РОКУ

Оріхівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Фахівці центру надають психологічну допомогу, соціально-педагогічні, юридичні, соціально-медичніта інформаційні послуги, широко проводять профілактично-просвітницьку роботу.

На території району функціонують 8 прийомних сімей, в яких виховуються 12 дітей, та дитячий будинок сімейного типу, в якому 6 дітей-вихованців. Фахівцями Центру здійснюється соціальне супроводження даних сімей та ДБСТ. Протягом звітного періоду членам прийомних сімей та ДБСТ надано 669 послуг.

На обліку сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах станом на 30.06.2017 перебувало 164 сім’ї, в яких виховується 422 дитини, та 3 особи. Протягом І півріччя 2017 року сім’ям у складних життєвих обставинах надано 5649 соціальних послуг. Протягом звітного періоду здійснено відвідування 179 сімей та 26 осіб. Фахівці із соціальної роботи здійснювали своєчасне виявлення можливих проблем у сім’ях, особливо у сім’ях з дітьми, інвалідами; вживали заходів щодо надання допомоги в усуненні проблем, шляхом сприяння у працевлаштуванні, здобутті професії, освіти, лікуванні, соціальній реабілітації; сприяли своєчасному одержанню державних соціальних допомог та послуг; сприяли залученню до надання допомоги сім’ям благодійними фондами, громадськими організаціями, державними органами.

Фахівцями Центру відпрацьовано певний алгоритм соціальної роботи з особами у конфлікті з законом (які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, або повертається з місць позбавлення волі), а також з членами їх сімей.Проводяться лекції, бесіди, тренінги, психодіагностика, індивідуальне консультування щодо профілактики рецидиву, пропагування здорового способу життя, подолання негативних звичок. Відповідно до зазначених соціальних заходів протягом даного періоду надійшло 4 повідомлення про звільнення осіб з місць позбавлення волі з установ виконання покарань. Родинам цієї категорії надано 10 послуг.

Соціальною роботою охоплено також 9 молодих осіб та 1 неповнолітнього, які засуджені до покарань без позбавлення волі. Клієнтам цієї категорії та членам їх родин надано 71 послугу.

З метою запобігання та попередження раннього сирітства, формування засад відповідального материнства фахівцями центру проводиться робота упологовому відділенні КЗ «Оріхівська центральна районна лікарня». Серед вагітних і породіль розповсюджувалися інформаційно-просвітницькі матеріали. Роботою з початку року було охоплено 15 осіб, надано 40 індивідуальних послуг. Щомісячно поновлювалися матеріали в «Інформаційному куточку» у пологовому відділенні з метою висвітлення актуальних питань щодо виховання та догляду дітей, профілактики безвідповідального батьківства, формуванню навичок здорового способу життя. До Дня матері у відділенні проведено щорічну районну акцію «Щастя материнства».

Відповідно до Реєстрів призначення допомоги при народженні дитини Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації  проведено вибіркову перевірку цільового використання допомоги при народженні дитини у 53 заявниць.

Під час роботи з учасниками бойових дій здійснюється складання оцінки потреб особи та сім’ї, проводиться консультування щодо пільг та соціальних допомог, передбачених законодавством, надається контактна інформація щодо установ та організацій, громадських об’єднань та благодійних фондів, які займаються вирішенням проблемних питань демобілізованих. ОРЦСССДМ є одним з організаторів акцій «Миколайчик – захиснику Вітчизни», «Великодній кошик солдату», «Долоні тепла і підтримки».

Протягом 6 місяців 2017 року фахівцямиОріхівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 85 групових заходів (охоплено 2311осіб, надано 4584 групових послуги). Це акції «Подолаємо туберкульоз разом», «Від серця до серця», до Дня пам’яті людей, померлих від СНІДу. Розроблено та проведено тренінгові заняття «Твоя правова освіта», «Мистецтво уникати конфліктів», «Я - лідер», «Усвідомлене батьківство». Щоквартально організовуються групи зустрічей для прийомних батьків, матері-виховательки, на яких обговорюються медичні, педагогічні проблеми, що виникають, йде обмін досвідом, отримуються поради та підтримка фахівців. Проводяться ОРЦСССДМ інформаційні кампанії «Сімейна рівність: що це?», «Патронат –швидка сімейна допомога».Проведено ряд святкових заходів до Міжнародного дня захисту дітей, профілактично-просвітницька робота на оздоровчих майданчиках навчальних закладів.

Під час проведення групової профілактично-просвітницької роботи в сім’ях достатня увага звертається на пропаганду здорового способу життя, роз’яснювальну роботу щодо небезпеки шкідливих звичок, прищепленню санітарно-гігієнічних навичок, надається ряд психологічних та соціально-педагогічних послуг, ведеться робота з попередження дитячого травматизму та бездоглядності..

         Протягом звітного періоду фахівцями Центру розповсюджено понад 2120 примірників рекламно-інформаційної продукції (листівки, буклети, плакати).

Протягом звітного періоду розміщено матеріали в районних засобах масової інформації газетах «Трудова слава» та «Орехов-сити», на сайті Оріхівської РДА. Функціонує сторінка ОРЦСССДМ в соціальній мережі Facebook.

 

 

За інформацією Оріхівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 


четвер, 27.07.2017 09:56 Переглядів: 243