Головна Новини ІНФОРМАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРІХІВСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА 2016-2017 РОКИ

ІНФОРМАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРІХІВСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА 2016-2017 РОКИ

З 1 вересня 2016 року за адресою: м. Оріхів, вул. Покровська, 58, працює відділ «Оріхівське бюро правової допомоги» Першого запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 За період роботи Оріхівського бюро правової допомоги:

Загальна кількість осіб, яка звернулася за отриманням консультацій та роз’яснень під час роботи мобільних правових офісів та дистанційних пунктів надання БПД, склала 1287 осіб.

Здійснено 51 виїзди для роботи в “мобільних правових офісах”, в тому числі в приміщеннях Вільнянської, Новоіванівської, Нестерянської, Новоданилівської, Малотокмачанської сільських рад, Комишуваської селищної ради, Оріхівської районної державної адміністрації, Оріхівської районної ради, Оріхівського районного центру зайнятості та ін.

З вересня 2016 року по вересень 2017 року прийнято 109 письмових звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги з питань щодо отримання щорічної одноразової грошової допомоги до 05 травня в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, встановлення факту належності правовстановлюючих документів, оскарження рішення МСЕК, зняття арешту з майна, представництва інтересів як потерпілого у кримінальному провадженні та з інших питань.

 

Працівники Оріхівського бюро правової допомоги прийняли участь у 68 правопросвітницьких заходах. Підготовлено та проведено семінари в Оріхівському районному центрі занятості: для військовослужбовців та учасників антитерористичної операції; для осіб, які зареєстровані в установленому законом порядку як безробітні. Також проведені семінар для жінок на тему «Домашнє насильство. Як себе захистити?» в Оріхівському районному центрі зайнятості, семінар для громадських організацій Оріхівського району з питання «Приведення статутних документів громадської організації у відповідність до діючого законодавства», семінар в с. Вільнянка Оріхівського району на тему «Порядок оформлення спадщини», семінар з учасниками АТО на тему «Державна реєстрація бізнесу» в Оріхівському районному центрі зайнятості, семінар для вагітних жінок «Державні допомоги сім'ям з дітьми. Порядок їх отримання», семінар в відділі обслуговування громадян Пологівського об’єднаного управління ПФУ у Запорізькій області на тему «Встановлення фактів, що мають юридичне значення», семінар для багатодітних сімей «Пільги для багатодітних сімей», лекцію на тему «Запобігання та протидія дискримінації в Україні» для учнів 9 класів Оріхівського навчально-виховного комплексу № 2 ім. академіка В.А.Лазаряна, урок для учнів 9 касу на тему: «Запобігання злочинності підлітків» в КЗ «Оріхівська загальноосвітня школа І-ІІ ст. № 5» та інші заходи.

 

Інформування про розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» проведено в Оріхівському районному центрі зайнятості, Оріхівському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Оріхівськомурайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Управлінні соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації, Оріхівському відділі обслуговування громадян Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Оріхівському відділі Токмацької місцевої прокуратури.

Під час святкового дійства – Івана Купала, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та до святкування державного свята «День Конституції» проведено вуличне інформування щодо прав дітей відповідно до Конвенції ООН про права дитини, ознайомлення населення з діяльністю відділу «Оріхівське бюро правової допомоги» та колом осіб, що мають право на вторинну правову допомогу.

 

Розміщено інформаційні матеріали щодо порядку надання безоплатної правової допомоги та з проблемних правових питань у районних ЗМІ та організаціях, з якими співпрацює Оріхівське бюро правової допомоги (районна газета «Трудова слава», інтернет-журнали «Діловий Оріхів», «Оріхів-сіті»), а також у приміщеннях Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області, Оріхівської районної ради та ін.

В червні місяці 2017 року проведено робочу зустріч з начальником Оріхівського районного відділу з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, під час якої було підписано Меморандум про співпрацю щодо надання безоплатної правової допомоги та обговорено напрямки подальшої плідної співпраці, першим кроком якої є утворення дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги. Також в липні і серпні 2017 року в приміщенні Оріхівського районного відділу з питань пробації проведено дистанційний пункт, на якому було надано 20 консультацій з питань порядку оформлення земельної ділянки, укладання договору оренди землі, порядку стягнення заборгованості за кредитним договором, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав матері, оформлення згоди батьків щодо виїзду дитини за кордон, порядок оформлення спадщини, порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги та з інших питань.

Адресна правова допомога

Громадяни, що потребують адресної правової допомоги, отримують її від юристів Оріхівського бюро правової допомоги за місцем проживання.

Таку допомогу отримали учасники бойових дій, військовослужбовці, що прийняли участь у антитерористичній операції, інваліди війни, а також пенсіонери, внутрішньо переміщені особи, інваліди другої та третьої групи з питань порядку отримання адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеними особами та порядку оформлення субсидії без реєстрації місця проживання за договором оренди житлового приміщення.

 

Участь у заходах, взаємодія, інформування

Поширено інформацію про надання безоплатної правової допомоги та зміни в законодавстві в комунальному закладі «Оріхівський обласний центр соціально- психологічної реабілітації дітей» Запорізької обласної ради, в Оріхівському районному центрі зайнятості, у КЗ «Центр первинної медико – санітарної допомоги», у відділенні Оріхівської центральної районної лікарні, в Білогір’ївській сільській раді, в комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Оріхівської районної ради.

 

 

Для отримання юридичних консультацій з будь-яких питань, захисту порушених прав звертайтеся до фахівців відділу «Оріхівське бюро правової допомоги» Першого запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та його відділів з понеділка по п'ятницю з 8-00 до 17-00 за адресою:

м. Оріхів, вул. Покровська, 58 (за адмінбудинком), тел. 4-31-54.

 

 


п'ятниця, 01.09.2017 14:46 Переглядів: 326