Головна Новини ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ П'ЯТНАДЦЯТОЇ ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ П'ЯТНАДЦЯТОЇ ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Відбулося пленарне засідання п’ятнадцятої позачергової сесії районної ради, на якому розглянуті вісім питань порядку денного.

Пленарному засіданню передувало спільне засідання постійних комісій районної ради, на якому попередньо розглядалися проекти рішень ради з питань порядку денного сесії.

Спільне засідання постійних комісій засвідчило: прийняття рішень із внесених на розгляд пленарного засідання ради питань буде не простим.

Особливо дискусійним виявилося питання про внесення змін до чисельності та структури виконавчого апарату ради.

Депутати не змогли узгодити пропозиції із зазначеного питання і вирішили визначитися з прийняття рішення під час його розгляду на пленарному засіданні шляхом голосування.

 

Для участі в пленарному засіданні ради зареєструвалося 24 депутати. Голова районної ради, після формування робочих органів пленарного засідання та затвердження порядку денного, внесла пропозицію про скорочення штатної чисельності виконавчого апарату ради з 14 до 6 штатних одиниць, мотивуючи її відсутністю в районному бюджеті 2018 року коштів на утримання виконавчого апарату ради такої чисельності. «Децентралізація влади», яка відбувається, та створення в районі п’яти об’єднаних територіальних громад, які отримали повну бюджетну самостійність, привели до того, що надходження до районного бюджету суттєво зменшилися. Звернення з цих питань до Мінрегіонбуду, обласної ради та обласної державної адміністрації не дали відповіді на питання: яким коштом забезпечувати діяльність обраної районної ради як органу місцевого самоврядування, який за законом є представником спільних інтересів територіальних громад району. Названі органи фактично переклали вирішення виниклої проблеми на саму районну раду та об’єднані територіальні громади.

Для узгодження внесеного головою проекту рішення з названого питання з пропозиціями депутатів ради, які були внесені під час спільного засідання постійних комісій ради, та позицією керівників об’єднаних територіальних громад, голова ради оголосила 15-хвилинну перерву у пленарному засіданні. На узгоджувальну нараду до голови ради були запрошені керівники фракцій районної ради та голови об’єднаних територіальних громад.

За півгодини, після завершення консультацій, пленарне засідання ради продовжило роботу. Результатом узгоджувальної наради була пропозиція, яку оголосив депутат Середа С.В. Він запропонував скоротити штатну чисельність апарату районної ради до 4,5 штатних одиниць, виключивши із внесеного головою ради проекту рішення посаду заступника голови ради та прибиральника службових приміщень.

Саме з цими змінами і було прийняте рішення з обговорюваного питання.

Далі депутати утворили робочу групу з вивчення питання щодо подальшої роботи комунальних підприємств Оріхівської районної ради, до якої, крім депутатів районної ради увійшли представники ОТГ, внесли зміни до Програми «Допомога малозабезпеченим громадянам на 2016-2020 роки» і перейшли до розгляду низки питань, пов’язаних з управлінням спільною власністю територіальних громад району.

Прийнявши рішення про уточнення переліку підприємств, установ, закладів та нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл. селища та міста Оріхівського району, про зміну у складі спільної власності територіальних громад району, про передачу індивідуально визначеного майна із спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району до комунальної власності селищної та сільських рад та про надання дозволу на розірвання договорів оренди об’єкту нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району, депутати не досягли порозуміння з питання «Про передачу майна із спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району до комунальної власності Оріхівської міської ради Запорізької області».

Рішення з цього питання не було прийняте.

РЕЗУЛЬТАТИ ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ ДИВИТИСЯ ТУТ.

 

 


п'ятниця, 01.12.2017 20:55 Переглядів: 274