Головна Новини ВІДБУЛИСЯ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ТА КОЛЕГІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ВІДБУЛИСЯ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ТА КОЛЕГІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

На засіданні 20 квітня поточного року постійна комісія районної ради з фінансово-економічних питань та бюджету не погодилася із внесеним районною державною адміністрацією проектом рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення ради  від 22.12.2017 №8 «Про районний бюджет на 2018 рік» і рекомендувала розробнику переглянути напрямки розподілу вільних залишків районного бюджету, врахувавши найбільш нагальні питання, порушені у листах на адресу постійної комісії.

З метою вивчення зауважень і пропозицій комісії, пошуку шляхів врахування їх у змінах до бюджету було запропоновано скликати додаткове засідання бюджетної комісії за участю голів районної ради та районної державної адміністрації.

Сьогодні зранку комісія зібралася, аби завершити розгляд проекту змін до районного бюджету і внести його узгоджений варіант на засідання Колегії.

Голова постійної комісії Дроздова І.І. нагадала присутнім, серед яких, крім членів профільної комісії, були голова районної ради Дудніченко К.В., голова районної державної адміністрації Проценко М.Г., керівник апарату райдержадміністрації Мандрич С.М., начальник управління фінансів райдержадміністрації Бєлов О.І., відповідальні працівники районної та міської рад, суть розбіжностей. Вони полягають у тому, що комісія рекомендувала при розподілі вільних залишків районного бюджету врахувати клопотання міської ради про виділення їй коштів для підготовки переданих громаді шкіл до нового опалювального сезону.

Бєлов О.І., якому було надане слово для доповіді з питання доопрацювання внесеного проекту рішення, констатував, що розробник не змінив раніше наданих розрахунків щодо розподілу вільних залишків районного бюджету.

Тоді депутат Жирченко С.І. запропонував, зняти 170 тис. грн. з Програми допомоги малозабезпеченим громадянам, відмовившись від, так званого, «депутатського фонду». Ще, принаймні, 40 тис. грн. він запропонував зняти з Програми профілактики правопорушень та забезпечення громадської безпеки в Оріхівському районі, розвитку матеріально-технічної бази Оріхівського ВП Пологівського ВП ГУНП та Пологівського МВ управління Служби безпеки України  в Запорізькій області на 2018 рік, залишивши на ці цілі 200 тис. грн.

На захист фінансування зазначеної програми виступив голова районної державної адміністрації М.Г.Проценко, якого підтримав заступник голови постійної комісії Курельчук М.П.

В результаті дискусії було вирішено зняти з розподілу 30 тис. грн., які передбачалося направити на програму культурно-просвітницьких та спортивних заходів.

Спроби депутатів зменшити суму, передбачену на фінансування районної Програми підвищення якості та ефективності виконання представницьких та управлінських функцій місцевих органів виконавчої влади на території Оріхівського району на 2018рік, з огляду на те, що районна державна адміністрація та її структурні підрозділи, як і поліція та служба безпеки України, фінансуються з Державного бюджету, не мали успіху. Керуюча справами райдержадміністрації Мандрич С.І. та начальник управління фінансів Бєлов О.І. намагалися переконати комісію, що використання вивільнених таким чином коштів не можливо буде направити на освітні заклади Оріхівської ОТГ. Голова райдержадміністрації навіть заявив, що навіть, якщо районна рада прийме таке рішення, він не підпише фінансування, бо це є порушенням чинного законодавства.

Довга й гаряча дискусія завершилася тим, що від «вивільнених» комісією 200 тис. грн. відняли й залишили в резерві для фінансування майбутньої програми Призовна дільниця 15 тис. грн., а 185 тис. грн. запланували передати управлінню соціального захисту населення, як головному розпоряднику, для фінансування Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що дозволить міській раді, яка сьогодні співфінансує цей заклад, використати еквівалентну суму для вирішення освітянських проблем, що досталися громаді у спадок разом із навчальними закладами.

Такий варіант проекту змін до районного бюджету і був представлений на засіданні Колегії районної ради, яке почалося відразу після завершення засідання комісії.

Колегія, розглянувши подані проекти рішень та зауваження до них від постійних комісій, узгодила порядок денний пленарного засідання ради у кількості 23 питань та визначила питання, які пропонуватиме розглянути шляхом пакетного голосування. До їх переліку були включені проекти, до яких не надходило зауважень.

Питання, які мають важливе значення для широкого загалу, або можуть викликати дискусію серед депутатів, пропонуватиметься розглянути за повною процедурою.

 


середа, 25.04.2018 15:02 Переглядів: 166