Головна Новини ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ

ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ

 

Сьогодні, 22 червня, депутати районної ради зібралися, щоб розглянути нагальні питання, віднесені до компетенції ради. Свою роботу вони розпочали о 9-00 год. ранку зі спільного засідання постійних комісій ради. Головував на спільному засіданні депутат Середа С.В., голова постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я та спорту.

Внесені на розгляд чергової сесії ради питання доповіли керівник апарату районної державної адміністрації Мандрич С.М., керуючий справами виконавчого апарату районної ради Рудов В.І. та голова районної ради Дудніченко К.В. Вони відповіли на запитання учасників засідання та надали необхідні пояснення.

Депутати обговорили представлені доповідачами проекти рішень ради  та запропонували внести доповнення до окремих з них. Найбільш дискусійними виявилися питання, які стосувалися спільної власності територіальних громад району. Завершуючи їх розгляд, депутати визнали за доцільне внести запропоновані питання до порядку денного пленарного засідання ради та визначитися шляхом голосування яке саме рішення приймати, бо серед представлених проектів  були альтернативні.

Колегія районної ради, яка відбулася вслід за засіданням постійних комісій, підтримала внесення до порядку денного пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії ради шістнадцять питань і запропонувала вісім з них включити до пакетного голосування, оскільки вони не викликали дискусій і були узгоджені під час обговорення в комісіях.

Таким чином, до  порядку денного пленарного засідання ради, яке розпочалося після короткої перерви, депутати включили, крім зазначених у розпорядженні голови ради про скликання дев’ятнадцятої сесії 14 питань, ще й питання «Про затвердження передавального акта КП «Редакція газети «Трудова слава» Оріхівської районної ради Запорізької області» (проект №15/19 від 16.06.18) та  «Про надання дозволу на укладання договору позички (на безоплатній основі) нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району з Оріхівською міською радою» (проект №16/19 від 20.06.18).

Здійснюючи контрольну функцію ради, депутати заслухали інформації районної державної адміністрації про хід виконання прийнятих районних та цільових програм, які представила керівник апарату С.В.Мандрич.

Заслухавши питання «Про хід виконання районної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2016-2018 роки», депутати взяли до відома інформацію районної державної адміністрації. В обговоренні представленої інформації виступили депутати Жирченко С.І., Гончар О.І., Проценко М.Г.

Розглянувши питання «Про хід виконання та зняття з контролю «Цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Оріхівському районі на 2017-2021 роки», депутати після обговорення і дискусії з приводу зняття з контролю програми, розрахованої до 2021 року, погодилися із запропонованим проектом, доповнивши його преамбулу словами «у зв’язку з тим, що об’єднані територіальні громади прийняли відповідні програми на своїх територіях». Таке доповнення дало змогу пояснити причину дострокового закриття програми та визнання таким, що втратило чинність рішення районної ради від 24 лютого 2017 року № 4, яким була затверджена програма.

Далі депутати внесли зміни до низки рішень районної ради та взялися до розгляду питання «Про зміну у складі спільної власності територіальних громад району», яке передбачало передачу адміністративного будинку за адресою м.Оріхів , вул.Покровська,58 із спільної власності територіальних громад району до комунальної власності Оріхівської міської ради. Обговорення цього питання відновило гостру дискусію, яка почалася під час проведення засідання постійних комісій ради. Депутати зажадали аби міський голова Герасименко С.М. висловив позицію міської ради, пояснив як передбачається використовувати майно, в разі передачі його до комунальної власності, та відповів на їхні запитання.

Виступаючи, міський голова зазначив, що міська рада разом з міжнародними інституціями реалізує проект створення центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), який буде обладнаний за європейськими нормами і дозволить надавати адмінпослуги не лише мешканцям Оріхівської ОТГ, а й мешканцям всього району.

Врешті, зваживши на почуте та враховуючи те, що ні районна рада, ні державна адміністрація не має фінансових можливостей аби підтримувати адміністративний будинок у належному стані, а об’єкти спільної власності мають бути передані до комунальної власності територіальної громади, на території якої вони розташовані, депутати одноголосно прийняли відповідне рішення.

Прийняття цього рішення виключило необхідність розгляду альтернативних проектів і депутати проголосували за зміну порядку денного пленарного засідання, виключивши з нього 12,13,14 питання. Заключне питання, яке розглянула сесія, було «Про затвердження передавального акта КП «Редакція газети «Трудова слава» Оріхівської районної ради Запорізької області». Прийняте ними рішення стало черговим кроком до роздержавлення друкованого засобу інформації.

Завершивши розгляд порядку денного, депутати традиційно перейшли до «Різного». Питань у них накопичилося чимало: це й стан водопостачання в місті (Гончар О.І., Середа С.В.), і забезпечення медичними послугами та препаратами (Курельчук М.П., Дудніченко К.В.), і подальша доля і підтримка ДОЗ «Волна» (Жирченко С.І.), і проблеми, з якими стикаються близькі під час поховання померлих родичів (Котик О.В., Жирченко С.І.), і низка інших, не менш важливих, питань. Для надання відповідей були запрошені заступник міського голови Вініченко М.Д. та міський голова Герасименко С.М., головний лікар Оріхівської ЦРЛ Бєлова Н.А.

Результати поіменного голосування з питань порядку денного.rar

 

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ У СВІТЛИНАХ

 

 

 


п'ятниця, 22.06.2018 17:39 Переглядів: 246