Головна Новини ДЕПУТАТИ ПІДТРИМАЛИ СВОЇХ КОЛЕГ

ДЕПУТАТИ ПІДТРИМАЛИ СВОЇХ КОЛЕГ

Депутати районної ради на пленарному засіданні двадцять першої сесії 11 жовтня поточного року підтримали стурбованість своїх колег, депутатів Гуляйпільської районної ради, щодо подальшої долі комунального закладу Запорізької обласної ради "Гуляйпільська психіатрична лікарня".

За ініціативою постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров'я та спорту голова комісії Середа С.В. вніс проект рішення щодо підтримки Звернення депутатів Гуляйпільської районної ради до Запорізької обласної ради щодо збереження комунальної установи «Гуляйпільська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради. Комісія керувалася тим, що мешканці Оріхівського району, які користуються послугами медичного закладу, та їх родичі змушені будуть долати додаткові труднощі аби отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Спираючись на статистичні дані, комісія дійшла висновку про необхідність підтримки прийнятого гуляйпільськими депутатами тексту Звернення. За це рішення проголосували всі депутати ради, присутні під час розгляду питання.

Прийняте радою рішення направлене на адресу Запорізької обласної ради.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Гуляйпільської районної ради до Запорізької обласної ради
щодо збереження комунальної установи «Гуляйпільська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради

До Гуляйпільської районної ради надійшло звернення від трудового колективу комунальної установи «Гуляйпільська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради щодо недопущення реорганізації установи.

Ми, депутати Гуляйпільської районної ради, глибоко стурбовані та занепокоєні тим, що планується реорганізація комунальної установи «Гуляйпільська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради в спеціальний будинок-інтернат, який буде надавати послуги особам похилого віку та особам з інвалідністю І, II групи, які потребують стороннього догляду та відбували покарання в пенітенціарних установах.

Комунальна установа «Гуляйпільська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради працює з червня 1957 року і обслуговує пацієнтів не тільки Гуляйпільського району, а й інших районів Запорізької області. Лікарня виконує план ліжко-днів: при плані за 2017 рік 35105 ліжко-днів, фактично виконано 35690, що становить 101,7%. Ліжковий фонд по установі - 101 ліжко, а станом на 01.01.2018 року на лікуванні перебувало 117 хворих. У разі реорганізації, перед жителями Гуляйпільського, Новомиколаївського, Оріхівського та Пологівського районів гостро стане питання лікування хворих психоневрологічних захворювань, а родичі хворих не зможуть відвідувати їх щодня. Сільським жителям це буде зробити ще значно важче.

Крім того, функціонування установи вкрай необхідне як для забезпечення потреб населення у медичному обслуговуванні, так і у ефективному використанні трудових ресурсів району. Скорочення штатної чисельності комунальної установи «Гуляйпільська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради, в разі реформування, може призвести до збільшення безробіття та соціальної напруги. А перепрофілювання установи у спеціальний будинок-інтернат для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю І, II групи, які потребують стороннього догляду та відбували покарання в пенітенціарних установах, погіршить криміногенну обстановку в районі (лікарня знаходиться поруч з індивідуальними житловими будинками).

Шановні депутати Запорізької обласної ради, Гуляйпільська районна рада звертається до Вас з проханням недопустити реорганізацію комунальної установи «Гуляйпільська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради.

Звернення прийняте на тридцять п’ятій сесії Гуляйпільської районної ради сьомого скликання 21 серпня 2018 року


середа, 17.10.2018 13:17 Переглядів: 116