Головна Новини ДЕПУТАТИ РАДИ ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

ДЕПУТАТИ РАДИ ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Звернення

депутатів Оріхівської районної ради Запорізької області сьомого скликання до Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана щодо фінансування діяльності районної ради в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

 

Шановний пане Прем’єр-міністре,

Володимире Борисовичу!

 

         В Україні 2014 року розпочато процес децентралізації влади. Територіальні громади Оріхівського району Запорізької області активно включилися в реалізацію реформи.

Вже в 2015 році в районі утворилася Преображенська об’єднана територіальна громада, в 2017 році процес об’єднання територіальних громад району завершився.

Зараз в районі функціонує п’ять об’єднаних територіальних громад замість 24 сільських, селищної та міської рад.

Разом з тим залишається невизначеною доля районної ради. З одного боку її функції, закріплені у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні», законодавчо не змінені. З іншого - районна рада позбавлена фінансових можливостей для виконання покладених на неї завдань. Фінансова децентралізація призвела до того, що районний бюджет залишився без власних джерел його наповнення.

В той же час норма статті 142 Конституції України, яка передбачає, що «держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою», стосовно районної ради не виконується.

Звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Запорізької обласної ради та обласної державної адміністрації в 2017 році з питань фінансування діяльності районної ради не дали результатів.

Оріхівський район, який залишається адміністративно-територіальною одиницею Запорізької області, у вирішенні порушених питань залишений наодинці.

У пошуках виходу із ситуації районна рада оптимізувала витрати на виконання своїх повноважень, скоротивши виконавчий апарат ради до мінімуму.

Для забезпечення діяльності депутатів районної ради, проведення сесій, управління майном спільної власності територіальних громад та реалізації інших питань, віднесених до її компетенції, у 2018 році були використані кошти вільних залишків районного бюджету попереднього фінансового року та частково субвенції від об’єднаних територіальних громад.

У наступному бюджетному періоді навіть такої можливості немає.

Питання ж виділення коштів на утримання районних рад, де завершений процес об’єднання територіальних громад району, залишається не вирішеним.

Разом з тим Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року №333 передбачає, що на районному рівні мають діяти районні ради та їх виконавчі органи.

До основних повноважень органів самоврядування районного рівня вона відносить, крім визначених Законом питань, надання медичних послуг вторинного рівня.

Натомість руйнується, всупереч законодавству, система органів місцевого самоврядування, вноситься плутанина до їх повноважень.

Реформа, на наш погляд, має здійснюватися у правовому полі.

Слід визначитися з джерелами формування районних бюджетів, фінансування районних рад, які опинилися в подібній ситуації.

До того часу, поки існує Оріхівський район, як адміністративно-територіальна одиниця, на його території мають діяти передбачені законодавством органи місцевого самоврядування.

Звертаємося до Вас, пане Прем’єр-міністре, з проханням ретельно вивчити проблему та передбачити шляхи фінансування районних рад для виконання ними повноважень, визначених законодавством.

                                             Звернення прийняте на пленарному засіданні двадцять першої сесії

Оріхівської районної ради Запорізької області сьомого скликання

11 жовтня 2018 року, рішення №10

Текст Звернення з трибуни двадцять першої сесії районної ради виголосила голова постійної комісії з фінансово-економічних питань та бюджету Дроздова І.І.

Депутати одноголосно підтримали Звернення і ухвалили направити його Прем’єр-міністру України для вжиття невідкладних заходів щодо виправлення ситуації, яка склалася, головам Запорізької обласної ради та обласної державної адміністрації для інформації та опублікувати на офіційному сайті ради.


середа, 17.10.2018 13:36 Переглядів: 120