Головна Новини ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ

ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ

Сьогодні,08 листопада, відбулося пленарне засідання двадцять третьої (позачергової) сесії районної ради. Як ми повідомляли раніше, депутати вирішили зібратися на своє позачергове засідання аби прийняти звернення до вищого керівництва держави та заявити позицію ради щодо підвищення цін на газ.

Звернення до Президента України підготував і обстоював депутат районної ради від фракції ВО «Батьківщина» С.В.Середа, а звернення до Кабінету Міністрів України на розгляд сесії вніс депутат від фракції «Солідарність» М.Г.Проценко.

Обидва звернення та проекти рішень з усіх трьох питань порядку денного попередньо були розглянуті і обговорені на спільному засіданні постійних комісій ради, яке відбувалося перед початком пленарного засідання. Депутати і Колегія ради узгодили внесення до порядку денного пленарного засідання питань: «Про звернення депутатів районної ради до Президента України», «Про звернення депутатів районної ради до Кабінету Міністрів України» та «Про внесення доповнень до рішення районної ради від 29.09.2011р. № 15 «Про затвердження переліку нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району, що може бути передано в оренду» зі змінами».

Після завершення засідань постійних комісій і Колегії ради мало розпочатися пленарне засідання, на якому і мали бути проголосовані узгоджені рішення. Але необхідної кількості депутатів для початку роботи не виявилося. Лише після проведеної роботи з окремими депутатами і тривалого очікування зареєструвалося вісімнадцять депутатів, що дозволило відкрити пленарне засідання позачергової сесії ради.

Перед початком засідання із заявою щодо ставлення фракції територіальної організації політичної партії "Опозиційний блок" до підвищення цін на газ виступив її керівник – депутат Салогуб О.В. Він, зокрема зазначив: «Чергове зростання вартості газу спричинить зростання тарифів на опалення і гарячу воду, а також тотальне подорожчання майже усього. Адже на дрібному виробництві, в майстернях, у магазинах також користуються комунальними послугами, вартість яких закладається у вартість товарів та послуг. Тобто людям доведеться платити за дорогий газ щодня, навіть купуючи просту булочку на обід…

Викликає побоювання і той факт, що центральна влада скорочує витрати на субсидії. У бюджеті наступного року на них закладено 55 млрд. грн., хоча в нинішньому році ця сума становила 71 млрд. грн. І при цьому за минулий опалювальний сезон заборгованість за послуги ЖКГ зросла з 18 млрд. грн. до 32 млрд. грн. На поточний опалювальний сезон субсидій буде ще менше на 16 млрд. грн.»

Після затвердження порядку денного депутати перейшли до розгляду питань по суті. Депутат Середа С.В. у своєму виступі зосередив увагу на вимогах до Президента України: «…вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної Постанови Кабінету Міністрів України».

         В обговоренні звернення виступили депутати:

Проценко М.Г., який зазначив, що постанова Уряду щодо підвищення цін на газ вже вступила в силу і Президент не може її скасувати. Саме цим він пояснив внесення альтернативного звернення на адресу Кабміну.

Бородай В.М. та Курельчук М.П., які підтримали необхідність прийняття такого звернення, як спробу заявити про ставлення своїх виборців, населення району до дій Уряду. Зокрема депутат Бородай В.М. задав риторичне запитання: чому Уряд, посилаючись на необхідність підвищення цін на газ до рівня європейських, мовчить про підняття заробітних плат та пенсій українців до того ж європейського рівня.

Депутат Гончар О.І., підтримуючи прийняття звернення, у своєму виступі розширив проблему. Він нагадав, що газові мережі низького тиску в районі споруджувалися переважно силами самих мешканців, створених ними кооперативів і були безкоштовно передані міжрайгазу. Газопостачальники використовують їх і дотепер жодним чином не компенсуючи їх вартість.

Депутати Чорна С.І. та Котик О.В. у своїх виступах зазначили, що зростання цін відбувається і на інші соціально значущі продукти та послуги – хліб, електроенергія, бензин тощо.

Голосування показало, що лише 14 депутатів віддали свої голоси за прийняття запропонованого звернення. Рішення не було прийняте.

Це викликало обурення депутата Бородая В.М., який зі словами засудження своїх колег покинув залу засідань. Це унеможливило прийняття рішень з інших питань порядку денного, адже для ухвалення рішення необхідно 18 голосів.

Неоголошена перерва у засіданні була використана для пошуку виходу із ситуації, яка склалася. Поява у сесійній залі депутата Перевєдєнцевої В.В. вирішила проблему і дозволила продовжити роботу пленарного засідання. Щоправда, це не допомогло прийняти звернення до Кабінету Міністрів України. Частину депутатів не влаштувало, що у зверненні зазначалося «Усвідомлюємо, що дане рішення продиктоване умовами співпраці з МВФ та необхідністю розраховуватися за кредитними зобов’язаннями, взятими попередніми урядами. Зокрема, в період з 2007 до 2014 року  державний борг України зріс на 46 млрд. доларів.

Сьогодні настав час віддавати ці борги.»

Рішення по другому питанню порядку денного сесії теж не було прийняте.

Лише третє питання консолідувало депутатів, і вони прийняли рішення, яке дозволить передати приміщення, що належить до спільної власності територіальних громад району, в оренду.

У «різному» депутат Сидоренко В.М. звернувся за допомогою до голови районної державної адміністрації Проценка М.Г. щодо відновлення руху маршрутки через Юрківку. На що отримав відповідь, що питання буде вивчене і, за можливості, рух буде відновлений.

З результатами поіменного голосування можна ознайомитися тут.Результати поіменного голосування.docx

 

 
 

 


четвер, 08.11.2018 16:45 Переглядів: 191