Головна Новини З ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ РАДИ

З ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ РАДИ

Пленарним засіданням, яке відбулося сьогодні, завершила свою роботу двадцять четверта сесія районної ради.

На початку пленарного засідання голова ради вручила відзнаки Запорізької обласної та Оріхівської районної ради.         

Почесні Грамоти Запорізької обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну депутатську діяльність при вирішенні питань соціально-економічного і культурного розвитку Оріхівського району та з нагоди Дня місцевого самоврядування отримали депутати районної ради Курельчук М.П. та Маляренко П.О.

Знаком Оріхівської районної ради «За розбудову Оріхівського краю» за особистий вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району, активну трудову, благочинну, громадську діяльність та з нагоди Дня працівників сільського господарства України нагороджений Коваль Володимир Олексійович, керуючий дільницею рослинництва, виконавчий директор ТОВ «Агротех».

Потім рада заслухала інформацію заступника голови Оріхівської районної виборчої комісії Іщенко О.М. про заміщення вибулого раніше депутата ради. Після офіційного оголошення відповідної постанови виборчої комісії згідно статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноважень депутата районної ради набула Форанець Світлана Вікторівна, обрана за виборчим списком ВО «Батьківщина».

Депутати затвердили порядок денний пленарного засідання ради в кількості 20 питань та приступили до його розгляду. Більшу частину питань, до проектів рішень яких не надходило зауважень і пропозицій під час їх розгляду в постійних комісіях ради, розглянули за скороченою процедурою. Шляхом пакетного голосування були прийняті відповідні рішення ради.

З питання «Про районний бюджет на 2019 рік» доповів начальник управління фінансів районної державної адміністрації Бєлов О.І., який зазначив, що в умовах бюджетної децентралізації, районний бюджет фактично залишився без джерел надходження доходів. За січень-листопад 2018 року до загального фонду бюджету району надійшло власних доходів в сумі 146,5 тис грн., проведено повернення податку на доходи фізичних осіб з районного бюджету на суму 111,6 тис грн.. Власні надходження з урахуванням повернень складають 34,9 тис грн.., що становить 43,8%, або на 44,8 тис грн.. менше запланованих надходжень на звітний період.

Обсяг власних доходів загального та спеціального фонду районного бюджету на 2019 рік обраховано в сумі 869,9 тис. грн., у тому числі обсяг загального фонду – 119,9 тис. грн., спеціального фонду – 750,0 тис. грн.

Це не дає можливості забезпечити фінансування діяльності установ і закладів, які залишаються на районному бюджеті. Про фінансування районних цільових програм взагалі не йдеться. Але бюджет має бути затверджений, оскільки цільові субвенції з державного та обласного бюджетів на медичне та соціальне обслуговування населення йдуть саме через районний бюджет.

В обговоренні доповіді голова районної ради зазначила, що кошти районного бюджету не більш як на 10 відсотків покривають потреби ради на здійснення нею передбачених законодавством повноважень. К.Дудніченко поінформувала депутатів, що вичерпані будь які можливості забезпечити роботу виконавчого апарату ради в 2019 році, тому його працівники у січні-лютому змушені піти у відпустки.

Депутат Гончар О.І., не зважаючи на сказане доповідачем та головою ради, запропонував доповнити рішення по бюджету пунктом про фінансування ветеранської організації і наполіг на голосуванні за внесену пропозицію. За результатами голосування пропозиція була відхилена.

Прийнявши районний бюджет на 2019 рік 24 голосами із 25 присутніх, депутати перейшли до розгляду питань, що стосуються об’єктів спільної власності територіальних громад району. З доповідями по ним виступила радник голови ради Закладна С.В.

З доповіддю по питанню «Про внесення змін до рішення районної ради від 17 січня 2015 року № 2 «Про Програму «Соціальний захист осіб, які надають соціальні послуги на 2015-2019 рр.»» виступив начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації В.М.Кошель, який зазначив, що внесення змін до програми зумовлене відсутністю передбаченого в ній джерела фінансування – районний бюджет. Кошти на реалізацію програми надходитимуть лише з місцевих бюджетів відповідних територіальних громад.

Завершивши розгляд питань порядку денного депутати в «різному» заслухали інформацію по подальшу долю комунального закладу «Оріхівська центральна районна лікарня», перспективи території району в умовах реформування влади та інші питання.

РЕЗУЛЬТАТИ ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ

 

 

 


п'ятниця, 21.12.2018 15:44 Переглядів: 273