Головна Новини З ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ РАДИ

З ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ РАДИ

20 грудня відбулася тридцять перша сесія районної ради.

Депутати затвердили порядок денний пленарного засідання ради в кількості 11 питань та приступили до його розгляду. Більшу частину питань, до проектів рішень яких не надходило зауважень і пропозицій під час їх розгляду в постійних комісіях ради, розглянули за скороченою процедурою. Шляхом пакетного голосування були прийняті відповідні рішення ради.

З питання «Про районний бюджет на 2020 рік» доповів начальник управління фінансів районної державної адміністрації Бєлов О.І., який зазначив, що розрахунок прогнозного обсягу доходів районного бюджету на 2020 рік здійснено з урахуванням фактично отриманих у минулі роки надходжень за окремими доходними джерелами, на базі реформованого податкового та бюджетного законодавства з урахуванням положень Бюджетного і Податкового кодексів України, Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Оріхівського району на 2020 рік, відповідно до якого прогнозуються основні макропоказники економічного і соціального розвитку району з урахуванням об’єднання п’яти територіальних громад відповідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 

Обсяг власних доходів загального та спеціального фонду районного бюджету на 2020 рік обраховано в сумі 83,7 тис. грн., у тому числі обсяг загального фонду – 83,7 тис. грн.

За районним бюджетом закріплені доходні джерела, визначені статтями 64, 691 Бюджетного кодексу України.

Прогнозний обсяг плати за оренду майнових комплексів та іншого майна, що у комунальній власності обраховано відповідно до укладених комунальними закладами районної ради договорів оренди комунального майна станом на 01.11.2019 року в сумі 40,45 тис. грн.

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності районної ради обраховано відповідно до положень розділу ІІІ Податкового кодексу України з урахуванням фактичних надходжень за 2017, 2018 та 10 місяців 2019 року. Розрахункова сума податку становить 39,5 тис. грн.

Обсяг надходжень частини чистого прибутку комунальних підприємств обраховано районною радою враховуючи розмір отриманого прибутку комунальними підприємствами за останні три роки за ставкою 1% отриманого прибутку в обсязі 1,75 тис. грн.

Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень обраховано виходячи з фактичних надходжень за 10 місяців 2019 року з урахуванням зменшення надходжень до бюджету району в зв’язку зі створенням в громадах району власних центрів надання адміністративних послуг – розраховано в обсязі 2,0 тис. грн.

При розрахунку міжбюджетних трансфертів враховано трансферти з обласного бюджету, передбачені Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", проектом рішення сесії обласної ради від «Про обласний бюджет на 2020 рік» та трансферти з місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад Оріхівського району, передбачених в проектах бюджетів на 2020 рік. Так обсяг міжбюджетних трансфертів передбачено у сумі 9953,6 тис. грн., у тому числі:

Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету - 781,8 тис. грн.

Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції - 8476,4 тис. грн.

В обговоренні доповіді голова районної ради зазначила, що кошти районного бюджету не покривають потреби ради на здійснення нею передбачених законодавством повноважень. К.Дудніченко поінформувала депутатів, що немає фінансової можливості забезпечити роботу виконавчого апарату ради в 2020 році, тому його працівники у січні змушені піти у відпустки. Також голова ради зазначила, що сподівається на порозуміння з депутатами у розподілі у наступному році вільних залишків та фінансової підтримки від громад відповідно до прийнятих ними програм підтримки на виділення коштів на утримання виконавчого апарату ради на 2020 рік до закінчення реформи децентралізації на субрегіональному рівні.

Прийнявши районний бюджет на 2020 рік, депутати перейшли до розгляду питаня « Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища міського типу Комишуваха Оріхівського району Запорізької області. Пояснення по цьому питанню надав Комишуваський селищний голова Карапетян Ю.О.

За скороченою процедурою пакетним голосуванням прийнято рішення:

Про Програму «Цукровий діабет» в Оріхівському районі на 2020 рік;

Про затвердження Програми фінансування Комунального некомерційного підприємства «Оріхівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Оріхівської районної ради Запорізької області;

Про внесення змін до рішення районної ради від 25 грудня 2015 року №12 «Про Програму «Допомога малозабезпеченим громадянам на 2016-2020 роки»;

Про внесення змін до рішення районної ради від 22 березня 2019 року №11 «Про затвердження районної Програми в питаннях фінансування пільг на оплату послуг зв’язку ветеранів війни, інвалідів, інших соціальних груп населення»;

Про затвердження районної Програми «Соціальний захист осіб, які надають соціальні послуги, на 2020 рік»;

Про затвердження районної Програми в питаннях фінансування пільг на оплату послуг зв’язку ветеранів війни, інвалідів, інших соціальних груп населення на 2020 рік».

Завершивши розгляд питань порядку денного депутати в "різному" заслухали інформацію керівника Токмацької місцевої прокуратури Бондаренко Н.М. про роботу Оріхівського відділу Токмацької місцевої прокуратури за 11 місяців 2019 року.

 

 

 

 


вівторок, 24.12.2019 13:56 Переглядів: 186