Головна Новини

В ПОСТІЙНИХ КОМІСІЯХ РАДИ

середа, 24.10.2018 11:38 Переглядів: 151

Сьогодні, 24 жовтня, постійна комісія районної ради з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад району під головуванням О.Д.Керничного заслухала звіти керівника комунального підприємства «Оздоровчий заклад «Зоря» Подліянова Ю.Г. та головного лікаря комунального закладу «Оріхівська центральна районна лікарня» Бєлової Н.А. про роботу підприємства і закладу та виконання ними умов контрактів укладених з районною радою.

На засіданні другої профільної комісії ради, комісії з питань освіти, кльтури, охорони здоров'я та спорту, її голова, Середа С.В., акцентував увагу на роботі Оріхівської центральної районної лікарні та відзначив, що попри труднощі, які виникають в роботі закладу в умовах реформування галузі, керівнику і трудовому колективу лікарні вдається забезпечувати належний рівень медичних послуг.

Комісії дійшли висновку про можливість продовження контрактів із керівниками та підтримала відповідні проекти рішень ради.

Докладніше

СКЛИКАЄТЬСЯ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ РАДИ

вівторок, 23.10.2018 10:00 Переглядів: 94

Сьогодні,23 жовтня 2018 року, голова районної ради К.В.Дудніченко підписала розпорядження про скликання двадцять другої(позачергової)  сесії районної ради. На її розгляд винесені кадрові питання.

 Проекти рішень з питань, внесених до порядку денного сесії, розміщені тут.

Докладніше

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

вівторок, 23.10.2018 09:49 Переглядів: 72

У середу, 31 жовтня 2018 року, відбудеться пряма  телефонна лінія , під час якої на запитання громадян відповідатиме начальник Головного управління Держпраці у Запорізькій області Бабенко Олександр Петрович

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508.

Всі дзвінки безкоштовні

Докладніше

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

вівторок, 23.10.2018 08:29 Переглядів: 72

У середу, 24 жовтня 2018 року, відбудеться пряма  телефонна лінія на тему: "Адміністративне право", під час якої на запитання громадян відповідатимуть фахівці Другого запорізького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги та адвокат. 

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508.

Всі дзвінки безкоштовні

Докладніше

ДЕПУТАТИ РАДИ ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

середа, 17.10.2018 13:36 Переглядів: 77

Звернення

депутатів Оріхівської районної ради Запорізької області сьомого скликання до Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана щодо фінансування діяльності районної ради в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

 

Шановний пане Прем’єр-міністре,

Володимире Борисовичу!

 

         В Україні 2014 року розпочато процес децентралізації влади. Територіальні громади Оріхівського району Запорізької області активно включилися в реалізацію реформи.

Вже в 2015 році в районі утворилася Преображенська об’єднана територіальна громада, в 2017 році процес об’єднання територіальних громад району завершився.

Зараз в районі функціонує п’ять об’єднаних територіальних громад замість 24 сільських, селищної та міської рад.

Разом з тим залишається невизначеною доля районної ради. З одного боку її функції, закріплені у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні», законодавчо не змінені. З іншого - районна рада позбавлена фінансових можливостей для виконання покладених на неї завдань. Фінансова децентралізація призвела до того, що районний бюджет залишився без власних джерел його наповнення.

В той же час норма статті 142 Конституції України, яка передбачає, що «держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою», стосовно районної ради не виконується.

Звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Запорізької обласної ради та обласної державної адміністрації в 2017 році з питань фінансування діяльності районної ради не дали результатів.

Оріхівський район, який залишається адміністративно-територіальною одиницею Запорізької області, у вирішенні порушених питань залишений наодинці.

У пошуках виходу із ситуації районна рада оптимізувала витрати на виконання своїх повноважень, скоротивши виконавчий апарат ради до мінімуму.

Для забезпечення діяльності депутатів районної ради, проведення сесій, управління майном спільної власності територіальних громад та реалізації інших питань, віднесених до її компетенції, у 2018 році були використані кошти вільних залишків районного бюджету попереднього фінансового року та частково субвенції від об’єднаних територіальних громад.

У наступному бюджетному періоді навіть такої можливості немає.

Питання ж виділення коштів на утримання районних рад, де завершений процес об’єднання територіальних громад району, залишається не вирішеним.

Разом з тим Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року №333 передбачає, що на районному рівні мають діяти районні ради та їх виконавчі органи.

До основних повноважень органів самоврядування районного рівня вона відносить, крім визначених Законом питань, надання медичних послуг вторинного рівня.

Натомість руйнується, всупереч законодавству, система органів місцевого самоврядування, вноситься плутанина до їх повноважень.

Реформа, на наш погляд, має здійснюватися у правовому полі.

Слід визначитися з джерелами формування районних бюджетів, фінансування районних рад, які опинилися в подібній ситуації.

До того часу, поки існує Оріхівський район, як адміністративно-територіальна одиниця, на його території мають діяти передбачені законодавством органи місцевого самоврядування.

Звертаємося до Вас, пане Прем’єр-міністре, з проханням ретельно вивчити проблему та передбачити шляхи фінансування районних рад для виконання ними повноважень, визначених законодавством.

                                             Звернення прийняте на пленарному засіданні двадцять першої сесії

Оріхівської районної ради Запорізької області сьомого скликання

11 жовтня 2018 року, рішення №10

Докладніше

ДЕПУТАТИ ПІДТРИМАЛИ СВОЇХ КОЛЕГ

середа, 17.10.2018 13:17 Переглядів: 84

Депутати районної ради на пленарному засіданні двадцять першої сесії 11 жовтня поточного року підтримали стурбованість своїх колег, депутатів Гуляйпільської районної ради, щодо подальшої долі комунального закладу Запорізької обласної ради "Гуляйпільська психіатрична лікарня".

За ініціативою постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров'я та спорту голова комісії Середа С.В. вніс проект рішення щодо підтримки Звернення депутатів Гуляйпільської районної ради до Запорізької обласної ради щодо збереження комунальної установи «Гуляйпільська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради. Комісія керувалася тим, що мешканці Оріхівського району, які користуються послугами медичного закладу, та їх родичі змушені будуть долати додаткові труднощі аби отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Спираючись на статистичні дані, комісія дійшла висновку про необхідність підтримки прийнятого гуляйпільськими депутатами тексту Звернення. За це рішення проголосували всі депутати ради, присутні під час розгляду питання.

Прийняте радою рішення направлене на адресу Запорізької обласної ради.

Докладніше

НА ПЛЕНАРНОМУ ЗАСІДАННІ РАДИ

четвер, 11.10.2018 16:42 Переглядів: 119

Пленарним засіданням ради, яке сьогодні відбулося, завершила свою роботу двадцять перша сесія Оріхівської районної ради.

Як і планувалося, вона розглянула двадцять два питання порядку денного.

Із доповіддю про виконання районною державною адміністрацією делегованих повноважень районної ради виступив голова Оріхівської районної державної адміністрації, депутат районної ради Проценко М.Г.

Він, зокрема, зазначив: «На підставі чинних нормативно-правових актів, макроекономічних показників, статистичних матеріалів, з урахуванням пропозицій, наданих структурними підрозділами райдержадміністрації, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, районною, міською, селищною та сільськими радами, щорічно  розробляється Програма соціально-економічного та культурного розвитку району (далі – Програма) на відповідний рік.

Основні показники соціально-економічного розвитку району на плановий рік з цієї Програми направляються до облдержадміністрації з метою врахування їх в Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області. Разом з показниками до облдержадміністрації надаються пропозиції Оріхівського  району до розділу «Регіональна політика», де визначаються пріоритетні завдання району на плановий рік та основні проблемні питання, які необхідно вирішити шляхом залучення різних джерел фінансування , в тому числі коштів державного та обласного бюджетів. Основні показники соціально-економічного розвитку району є складовою частиною Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на відповідний плановий рік.»

Повний текст звіту буде оприлюднений на сайті ради разом із прийнятим по ньому рішенням.

Докладніше

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

середа, 10.10.2018 09:54 Переглядів: 87

Відбулося засідання Колегії Оріхівської районної ради з попереднього розгляду та узгодження порядку денного пленарного засідання двадцять першої сесії районної ради та внесених на її розгляд проектів рішень проектів рішень. В його роботі взяли участь 9 з 11 членів Колегії. Вони уважно розглянули зауваження і доповнення до поданих проектів рішень. Всі доповнення були узгоджені і рекомендовані до підтримки під час розгляду питань в режимі пленарного засідання ради.

Колегія підтримала внесене районною державною адміністрацією додаткове питання та узгодила порядок денний пленарного засідання ради, який включає 22 питання.

Враховуючи, що проекти рішень були розглянуті постійними комісіями ради, Колегія визнала за доцільне розглянути на пленарному засіданні 8 питань порядку денного за повною процедурою, а решту 14 – за скороченою.

Пленарне засідання ради відбудеться 11 жовтня поточного року о 10-00 год. у залі засідань адміністративного будинку.

Докладніше

НА ЗВ'ЯЗКУ ГОЛОВА ОБЛАСНОЇ РАДИ

вівторок, 09.10.2018 08:42 Переглядів: 66

 У четвер, 18 жовтня 2018 року, відбудеться пряма  телефонна лінія , під час якої на запитання громадян відповідатиме голова Запорізької обласної ради САМАРДАК Григорій Вікторович.

Звертатись з 11.00 до 12.00 за телефоном 0-800-503-508.

Всі дзвінки безкоштовні

Докладніше

АНОНС

понеділок, 08.10.2018 09:24 Переглядів: 68

Завтра, дев'ятого жовтня, у кабінеті голови районної ради відбудеться засідання Колегії районної ради з попереднього розгляду питань порядку денного та проектів рішень двадцять першої сесії ради.

До участі у засіданні, яке почнеться о 10-00 год., запрошуються члени колегії, голова районної державної адміністрації тв розробники проектів рішень ради.

Докладніше