Головна Новини

ВІДЗНАКИ РАЙОННОЇ РАДИ ПРАЦІВНИКАМ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

четвер, 15.11.2018 09:29 Переглядів: 210

Вчора, 14 листопада, Колегія районної ради розглянула подання щодо нагородження жителів району Знаком "За розбудову Оріхівського краю", які надійшли від органів місцевого самоврядування об'єднаних територіальних громад та депутатів районної ради.

Докладніше

ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ

четвер, 08.11.2018 16:45 Переглядів: 274

Сьогодні,08 листопада, відбулося пленарне засідання двадцять третьої (позачергової) сесії районної ради. Як ми повідомляли раніше, депутати вирішили зібратися на своє позачергове засідання аби прийняти звернення до вищого керівництва держави та заявити позицію ради щодо підвищення цін на газ.

Звернення до Президента України підготував і обстоював депутат районної ради від фракції ВО «Батьківщина» С.В.Середа, а звернення до Кабінету Міністрів України на розгляд сесії вніс депутат від фракції «Солідарність» М.Г.Проценко.

Докладніше

СКЛИКАЄТЬСЯ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ РАДИ

вівторок, 06.11.2018 08:57 Переглядів: 153

Голова районної ради К.В.Дудніченко підписала розпорядження про скликання двадцять третьої (позачергової) сесії районної ради.

         Сесія скликається за ініціативою депутатів районної ради, які пропонують розглянути та прийняти звернення на адресу Президента України та Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту населення в умовах підвищення цін на газ.

               З проектами рішень можна ознайомитися тут

Докладніше

УВАГА! ПРЯМІ ЛІНІЇ!

понеділок, 29.10.2018 16:06 Переглядів: 147

У понеділок, 5 листопада 2018 року, відбудеться пряма  телефонна лінія , під час якої на запитання громадян відповідатиме представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області Дємєнєва Олена Василівна

Звертатись з 11.00 до 12.00 за телефоном 0-800-503-508.

Всі дзвінки безкоштовні

***     ***     ***

У середу, 7 листопада 2018 року, відбудеться пряма  телефонна лінія , під час якої на запитання громадян відповідатиме депутат обласної ради, заступник голови постійної комісії з гуманітарних питань Бєліков Сергій Борисович.

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508.

Всі дзвінки безкоштовні

Докладніше

РОБОТУ СЕСІЇ ЗАВЕРШЕНО

п'ятниця, 26.10.2018 11:50 Переглядів: 284

Пленарним засіданням, яке відбулося сьогодня, 26 жовтня, завершила свою роботу двадцять друга (позачергова) сесія районної ради.

Вона розглянула два кадрових питання:"Про продовження строку дії контракту з Подліяновим Ю.Г., керівником Комунального підприємства «Оздоровчий заклад «Зоря» Оріхівської районної ради Запорізької області" та "Про продовження строку дії контракту з Бєловою Н.А., головним лікарем Комунального закладу «Оріхівська центральна районна лікарня» Оріхівської районної ради Запорізької області" і прийняла відповідні рішення. Контракти із вказаними керівниками рада продовжила ще на пять років, шляхом укладення додаткових угод.

 

Докладніше

В ПОСТІЙНИХ КОМІСІЯХ РАДИ

середа, 24.10.2018 11:38 Переглядів: 226

Сьогодні, 24 жовтня, постійна комісія районної ради з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад району під головуванням О.Д.Керничного заслухала звіти керівника комунального підприємства «Оздоровчий заклад «Зоря» Подліянова Ю.Г. та головного лікаря комунального закладу «Оріхівська центральна районна лікарня» Бєлової Н.А. про роботу підприємства і закладу та виконання ними умов контрактів укладених з районною радою.

На засіданні другої профільної комісії ради, комісії з питань освіти, кльтури, охорони здоров'я та спорту, її голова, Середа С.В., акцентував увагу на роботі Оріхівської центральної районної лікарні та відзначив, що попри труднощі, які виникають в роботі закладу в умовах реформування галузі, керівнику і трудовому колективу лікарні вдається забезпечувати належний рівень медичних послуг.

Комісії дійшли висновку про можливість продовження контрактів із керівниками та підтримала відповідні проекти рішень ради.

Докладніше

СКЛИКАЄТЬСЯ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ РАДИ

вівторок, 23.10.2018 10:00 Переглядів: 164

Сьогодні,23 жовтня 2018 року, голова районної ради К.В.Дудніченко підписала розпорядження про скликання двадцять другої(позачергової)  сесії районної ради. На її розгляд винесені кадрові питання.

 Проекти рішень з питань, внесених до порядку денного сесії, розміщені тут.

Докладніше

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

вівторок, 23.10.2018 09:49 Переглядів: 158

У середу, 31 жовтня 2018 року, відбудеться пряма  телефонна лінія , під час якої на запитання громадян відповідатиме начальник Головного управління Держпраці у Запорізькій області Бабенко Олександр Петрович

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508.

Всі дзвінки безкоштовні

Докладніше

УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ!

вівторок, 23.10.2018 08:29 Переглядів: 160

У середу, 24 жовтня 2018 року, відбудеться пряма  телефонна лінія на тему: "Адміністративне право", під час якої на запитання громадян відповідатимуть фахівці Другого запорізького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги та адвокат. 

Звертатись з 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508.

Всі дзвінки безкоштовні

Докладніше

ДЕПУТАТИ РАДИ ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

середа, 17.10.2018 13:36 Переглядів: 171

Звернення

депутатів Оріхівської районної ради Запорізької області сьомого скликання до Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана щодо фінансування діяльності районної ради в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

 

Шановний пане Прем’єр-міністре,

Володимире Борисовичу!

 

         В Україні 2014 року розпочато процес децентралізації влади. Територіальні громади Оріхівського району Запорізької області активно включилися в реалізацію реформи.

Вже в 2015 році в районі утворилася Преображенська об’єднана територіальна громада, в 2017 році процес об’єднання територіальних громад району завершився.

Зараз в районі функціонує п’ять об’єднаних територіальних громад замість 24 сільських, селищної та міської рад.

Разом з тим залишається невизначеною доля районної ради. З одного боку її функції, закріплені у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні», законодавчо не змінені. З іншого - районна рада позбавлена фінансових можливостей для виконання покладених на неї завдань. Фінансова децентралізація призвела до того, що районний бюджет залишився без власних джерел його наповнення.

В той же час норма статті 142 Конституції України, яка передбачає, що «держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою», стосовно районної ради не виконується.

Звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Запорізької обласної ради та обласної державної адміністрації в 2017 році з питань фінансування діяльності районної ради не дали результатів.

Оріхівський район, який залишається адміністративно-територіальною одиницею Запорізької області, у вирішенні порушених питань залишений наодинці.

У пошуках виходу із ситуації районна рада оптимізувала витрати на виконання своїх повноважень, скоротивши виконавчий апарат ради до мінімуму.

Для забезпечення діяльності депутатів районної ради, проведення сесій, управління майном спільної власності територіальних громад та реалізації інших питань, віднесених до її компетенції, у 2018 році були використані кошти вільних залишків районного бюджету попереднього фінансового року та частково субвенції від об’єднаних територіальних громад.

У наступному бюджетному періоді навіть такої можливості немає.

Питання ж виділення коштів на утримання районних рад, де завершений процес об’єднання територіальних громад району, залишається не вирішеним.

Разом з тим Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року №333 передбачає, що на районному рівні мають діяти районні ради та їх виконавчі органи.

До основних повноважень органів самоврядування районного рівня вона відносить, крім визначених Законом питань, надання медичних послуг вторинного рівня.

Натомість руйнується, всупереч законодавству, система органів місцевого самоврядування, вноситься плутанина до їх повноважень.

Реформа, на наш погляд, має здійснюватися у правовому полі.

Слід визначитися з джерелами формування районних бюджетів, фінансування районних рад, які опинилися в подібній ситуації.

До того часу, поки існує Оріхівський район, як адміністративно-територіальна одиниця, на його території мають діяти передбачені законодавством органи місцевого самоврядування.

Звертаємося до Вас, пане Прем’єр-міністре, з проханням ретельно вивчити проблему та передбачити шляхи фінансування районних рад для виконання ними повноважень, визначених законодавством.

                                             Звернення прийняте на пленарному засіданні двадцять першої сесії

Оріхівської районної ради Запорізької області сьомого скликання

11 жовтня 2018 року, рішення №10

Докладніше