Головна Символіка
О П И С
Прапора району
(автор - Завгородній Анатолій Михайлович)
Прапор району - офіційний, відмітний, символічний знак єдності міста і сіл району. Це прямокутне полотнище малинового кольору, що символізує свободу, вільність, незалежність Запорізького козацтва, активність, силу, піднесеність, благородство почуттів, творення нового. Відношення ширини прапора до його довжини – 2:3.
У верхній лівій частині прапора відображено герб району. Дві різнокольорові смуги посередині прапора в горизонтальному напрямі – символи, що сприяли швидкому заселенню та активному розвитку Оріхівщини.
а) Синя смуга: річка Кінські води, нині Конка перетинає територію району зі сходу на захід. Вона поклала початок заселенню нашого краю. І сьогодні по берегах Конки розмістились найбільші населенні пункти: Мала Токмачка, Оріхів, Преображенка, Кірове, Юрківка, Комишуваха.
б) Біла смуга: ґрунтовий чумацький шлях. Він перетинав район з півдня на північ і сприяв розвитку торгівлі, пізніше економічним зв’язкам з іншими регіонами.
О П И С
Герба району
(автор – Ковтун Станіслав Іванович )
На світло-малиновому кольорі в центрі величавий золотистий сніп пшениці та кошик соняшника. Саме ці культури найпоширеніші в районі. Сніп обрамлює золотиста шестерня.
Вони відображають єдність сільського господарства і промисловості.
У верхній частині Герба розміщена горіхова гілочка з плодами, що нагадує історію району. Праворуч і ліворуч горіхової гілочки віти лавра, які символізують бойову, трудову і спортивну славу району. По боках малинового поля дубові листочки – символ сили, мужності, стійкості. Яблука, груші символізують садівництво, качани кукурудзи – різнопрофільність сільського господарства. Розгорнута книга свідчить про розвиток освіти, науки, культури. Верхній край, якої являється нижнім контуром щита. Над книгою розміщено сонце, яке сходе і символізує розквіт життя, праці.
Г І М Н
О р і х і в с ь к і й З е м л і
Слова : Павла Сумарокова Музика: Юрія Зязєва
Оріхівський краю, перлина природи,
Де Конка тече осяйної краси,
Ти вийшов корінням з козацького роду
Тож славу минулу в майбутнє неси.
Приспів:
Краю наш рідний, Оріхове милий
В житті ти щастя і горе пізнав.
Але стосилий крізь бурі та зливи,
Як птиця Фенікс ти знов оживав.
Приспів:
Оріхівська земле, багата і щедра,
В полях колосиш ти врясні врожаї.
Твої хлібороби, Герої і вчені-
Це роду безсмертного діти твої.
Приспів:
Звучать і понині по всій Україні
Твоїх земляків золоті імена
Так будь, наша Земле, довіку нетлінна-
Ти в світі єдина і в серці одна.
Ідея Гімну – розкриття історії Оріхівського краю його минулого та сьогодення, віра в світле майбутне:геграфічне положення, господарська діяльність, героїзм земляків, їх внесок в галузь вітчизняної науки, прославлення їх імен, ідея любові до рідного краю.
Музика твору – має виразний характер, відповідає жанру гімна. Велич музики органічно стверджує слова поета.У творі побудовані яскраві музичні фрази, як заспіву, так і приспіву.
Про затвердження Герба, Прапора і Гімну Оріхівського району та положення про них.doc