Головна Символіка

 

О П И С

Прапора району

(автор - Завгородній Анатолій Михайлович)

Прапор району - офіційний, відмітний, символічний знак єдності міста і сіл району. Це прямокутне полотнище малинового кольору, що символізує свободу, вільність, незалежність Запорізького козацтва, активність, силу, піднесеність, благородство почуттів, творення нового. Відношення ширини прапора до його довжини – 2:3.

У верхній лівій частині прапора відображено герб району. Дві різнокольорові смуги посередині прапора в горизонтальному напрямі – символи, що сприяли швидкому заселенню та активному розвитку Оріхівщини.

а) Синя смуга: річка Кінські води, нині Конка перетинає територію району зі сходу на захід. Вона поклала початок заселенню нашого краю. І сьогодні по берегах Конки розмістились найбільші населенні пункти: Мала Токмачка, Оріхів, Преображенка, Кірове, Юрківка, Комишуваха.

б) Біла смуга: ґрунтовий чумацький шлях. Він перетинав район з півдня на північ і сприяв розвитку торгівлі, пізніше економічним зв’язкам з іншими регіонами.

 

 

 

 

О П И С

Герба району

(автор – Ковтун Станіслав Іванович )

 

На світло-малиновому кольорі в центрі величавий золотистий сніп пшениці та кошик соняшника. Саме ці культури найпоширеніші в районі. Сніп обрамлює золотиста шестерня.

Вони відображають єдність сільського господарства і промисловості.

У верхній частині Герба розміщена горіхова гілочка з плодами, що нагадує історію району. Праворуч і ліворуч горіхової гілочки віти лавра, які символізують бойову, трудову і спортивну славу району. По боках малинового поля дубові листочки – символ сили, мужності, стійкості. Яблука, груші символізують садівництво, качани кукурудзи – різнопрофільність сільського господарства. Розгорнута книга свідчить про розвиток освіти, науки, культури. Верхній край, якої являється нижнім контуром щита. Над книгою розміщено сонце, яке сходе і символізує розквіт життя, праці.

 

Г І М Н

О р і х і в с ь к і й З е м л і

 

Слова : Павла Сумарокова Музика: Юрія Зязєва

 

Оріхівський краю, перлина природи,

Де Конка тече осяйної краси,

Ти вийшов корінням з козацького роду

Тож славу минулу в майбутнє неси.

Приспів:

Краю наш рідний, Оріхове милий

В житті ти щастя і горе пізнав.

Але стосилий крізь бурі та зливи,

Як птиця Фенікс ти знов оживав.

Приспів:

Оріхівська земле, багата і щедра,

В полях колосиш ти врясні врожаї.

Твої хлібороби, Герої і вчені-

Це роду безсмертного діти твої.

Приспів:

Звучать і понині по всій Україні

Твоїх земляків золоті імена

Так будь, наша Земле, довіку нетлінна-

Ти в світі єдина і в серці одна.

 

Гимн района-оркестр и хор.mp3

 

Ідея Гімну – розкриття історії Оріхівського краю його минулого та сьогодення, віра в світле майбутне:геграфічне положення, господарська діяльність, героїзм земляків, їх внесок в галузь вітчизняної науки, прославлення їх імен, ідея любові до рідного краю.

Музика твору – має виразний характер, відповідає жанру гімна. Велич музики органічно стверджує слова поета.У творі побудовані яскраві музичні фрази, як заспіву, так і приспіву.

 

 

Про затвердження Герба, Прапора і Гімну Оріхівського району та положення про них.doc

Додаток № 1 до рішення № 5 від 06.02.2003 р. четвертої сесії Оріхівської районної ради двадцять четвертого скликання.doc

Про висновки Українського геральдичного товариства щодо символіки району та внесення змін та доповнень в її описі.doc